Французький нейропсихолог дослідив, як гаджети призводять до зниження IQ в дітей

Французький нейропсихолог дослідив, як гаджети призводять до зниження IQ в дітей

Чим більше часу дитина проводить перед екраном, тим сильніше проявляються негативні наслідки

Французький нейропсихолог дослідив, як гаджети призводять до зниження IQ в дітей
фото DR

Тривале проведення часу перед екранами гаджетів – смартфонів, планшетів, телевізорів тощо – призводить до зниження розумового розвитку дитини. Таких висновків дійшов у своїх дослідженнях французький нейропсихолог Мішель Демюрже, пише RFI.

Демюрже відштовхується від простого факту: за останні два десятиліття коефіцієнт розумового розвитку (IQ) молоді не перестає падати. Починаючи з 2000-х років, середній IQ молоді саме в розвинених країнах поступово знижується. Франція не виняток: з 1999 по 2009 року середній IQ французів знизився на 3,8 пункти.

У своїй книзі «Фабрика екранних ідіотів» французький нейропсихолог пояснив цей факт: постійне використання екранів призводить до зниження IQ у дітей. Чим менший вік дитини, тим сильніші негативні наслідки, зазначив він. Це відставання в розвитку мови у найменших, проблеми з моторикою, порушення пам'яті, погана концентрація, порушення сну, зниження креативності мислення і різні емоційні розлади (депресія, агресивність).

За словами Мішеля Демюрже, щоразу дослідники приходили до одних і тих же результатів: чим більше часу дитина проводила перед екраном, тим сильніше проявлялися перераховані вище негативні наслідки.

Наш мозок влаштований так, що йому необхідно спілкуватися з людьми, еволюція зробила його таким, пояснює науковець. Для дітей просто життєво необхідно спілкуватися з живими людьми. При цьому спілкуванні мозок обробляє інформацію інакше, ніж коли він отримує її з екрану. Розвиток мовлення відбувається під час розмови. Доведено, що когнітивний розвиток залежить від кількості «одержуваних» слів, особливо в ранньому віці, пише автор.

У старшому віці постійне користування екранами призводить до зниження шкільних результатів учня. Крім впливу на IQ, виникає й інша проблема: сидячи перед екранами, діти мало рухаються, що призводить до ожиріння.

Мішель Демюрже радить взагалі не давати доступу до смартфонів і планшетів дітям до шести років. Школярам початкових класів, на його думку, дозволено користуватися цими гаджетами до півгодини в день, а старшим дітям – не більше години на день. При цьому у Франції існує статистика, згідно з якою підлітки проводять перед екранами до семи годин на добу.

Нагадаємо, німецькі педіатри заявили, що смартфони шкідливі для дітей до 11 років.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло