Французький нейропсихолог дослідив, як гаджети призводять до зниження IQ в дітей
Чим більше часу дитина проводить перед екраном, тим сильніше проявляються негативні наслідки

Тривале проведення часу перед екранами гаджетів – смартфонів, планшетів, телевізорів тощо – призводить до зниження розумового розвитку дитини. Таких висновків дійшов у своїх дослідженнях французький нейропсихолог Мішель Демюрже, пише RFI.
Демюрже відштовхується від простого факту: за останні два десятиліття коефіцієнт розумового розвитку (IQ) молоді не перестає падати. Починаючи з 2000-х років, середній IQ молоді саме в розвинених країнах поступово знижується. Франція не виняток: з 1999 по 2009 року середній IQ французів знизився на 3,8 пункти.
У своїй книзі «Фабрика екранних ідіотів» французький нейропсихолог пояснив цей факт: постійне використання екранів призводить до зниження IQ у дітей. Чим менший вік дитини, тим сильніші негативні наслідки, зазначив він. Це відставання в розвитку мови у найменших, проблеми з моторикою, порушення пам'яті, погана концентрація, порушення сну, зниження креативності мислення і різні емоційні розлади (депресія, агресивність).
За словами Мішеля Демюрже, щоразу дослідники приходили до одних і тих же результатів: чим більше часу дитина проводила перед екраном, тим сильніше проявлялися перераховані вище негативні наслідки.
Наш мозок влаштований так, що йому необхідно спілкуватися з людьми, еволюція зробила його таким, пояснює науковець. Для дітей просто життєво необхідно спілкуватися з живими людьми. При цьому спілкуванні мозок обробляє інформацію інакше, ніж коли він отримує її з екрану. Розвиток мовлення відбувається під час розмови. Доведено, що когнітивний розвиток залежить від кількості «одержуваних» слів, особливо в ранньому віці, пише автор.
У старшому віці постійне користування екранами призводить до зниження шкільних результатів учня. Крім впливу на IQ, виникає й інша проблема: сидячи перед екранами, діти мало рухаються, що призводить до ожиріння.
Мішель Демюрже радить взагалі не давати доступу до смартфонів і планшетів дітям до шести років. Школярам початкових класів, на його думку, дозволено користуватися цими гаджетами до півгодини в день, а старшим дітям – не більше години на день. При цьому у Франції існує статистика, згідно з якою підлітки проводять перед екранами до семи годин на добу.
Нагадаємо, німецькі педіатри заявили, що смартфони шкідливі для дітей до 11 років.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].