Російський «Газпром» перестав бути єдиним постачальником газу у Фінляндію

Російський «Газпром» перестав бути єдиним постачальником газу у Фінляндію

Фінляндія почала отримувати газ по новому газопроводу з Латвії через Естонію по Balticconnector

Російський «Газпром» перестав бути єдиним постачальником газу у Фінляндію
фото twitter.com/taaviveskimagi

Російська компанія «Газпром експорт» – дочірнє підприємство корпорації «Газпром» – перестала бути єдиним постачальником газу до Фінляндії після того, як 1 січня країна почала отримувати газ по новому трубопроводу Balticconnector з Латвії через Естонію. Про це повідомляє естонський оператор Elering AS.

Зазначається, що у перші дні потоки газу покриватимуть усю поточну пропускну здатність нещодавно збудованого естонсько-фінського газогону.

«Відкриття зони Спільного ринку вже значно збільшило транскордонну торгівлю газом між країнами. Споживачі і економіка регіону можуть тільки виграти від посилення конкуренції. Результати першого торгового дня єдиного ринку недвозначно підтверджують, що створення Balticconnector було вірним рішенням, незважаючи на широко поширений скептицизм з приводу необхідності об'єднання в попередні роки», – сказав Тарінг Вескімягі, глава правління Elering.

Ринок газу, що охоплює Естонію, Латвію і Фінляндію, є першим тристороннім ринком в Європі.

Щоб забезпечити безперебійну роботу ринку в новій ситуації, оператори газової системи Elering, Conexus Baltic Grid з Латвії і Gasgrid Finland з Фінляндії створили спільну групу з моніторингу відкриття ринку. Системні оператори будуть продовжувати співпрацювати з метою подальшого розвитку регіонального газового ринку, спираючись на досвід спільного газового ринку, що запускається трьома країнами.

Зазначається, що річний обсяг ринку газу в Фінляндії, Естонії та Латвії становить близько 40 тераватт-годин.

«Росія – основний постачальник природного газу балтійським країнам і Фінляндії і залишиться ним», але задіяння сховищ Латвії дасть Фінляндії та Естонії ефективний інструмент тиску на «Газпром», вважає в свою чергу фахівець з економіки Маріс Кірсонс, пише DW.

Будівництво трубопроводу між Естонією і Фінляндією обійшлося приблизно в 300 млн євро, ЄС надав з них більше 200 млн євро.

Природний газ надходить до Фінляндії з Росії більше 40 років. У 1971 році був підписаний перший контракт на прокачування до 1,4 млрд кубометрів на рік. Станом на 31 грудня 2018 року Фінляндія імпортувала близько 128 млрд кубометрів російського газу.

У грудні 2015 року «Газпром експорт» і фінська «Газум» продовжили дію контракту на поставку газу до Фінляндії до 31 грудня 2031 року.

Будівництво трубопроводу Balticconnector почалося восени 2018 року. Протяжність його підводної частини становить 77 км, наземної ділянки в Фінляндії (від Інко до Сіунтіо) – 21 км, наземної ділянки в Естонії (Кийлів-Палдіськи) – 55 км. Розрахункова потужність трубопроводу становить 7,2 млн кубометрів природного газу на добу.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло