Захворіло у світі
115,618,088
Померло у світі
2,569,422
Вилікувалось у світі
65,383,259
Захворіло в Україні
1,384,917
Померло в Україні
26,763
Вилікувалось в Україні
1,191,022
Білорусь ввела екологічний податок на транзит нафти

Білорусь ввела екологічний податок на транзит нафти

Новий податок було введено на тлі розбіжностей Москви і Мінська щодо умов поставок нафти в 2020 в Білорусь

Білорусь ввела екологічний податок на транзит нафти
фото www.flickr.com/photos/130584335@N08/47854572521/

Білорусія ввела екологічний податок на транспортування і транзит нафти і нафтопродуктів по своїй території. Про це пише Reuters.

Новий податок введений на тлі розбіжностей Москви і Мінська щодо умов поставок нафти в 2020 році на НПЗ Білорусі, проте ця суперечка досі не торкалася транзитних обсягів.

Транзит російської нафти по нафтопроводу «Дружба» через Білорусію складає близько 60 млн тонн на рік – це один з ключових експортних напрямків для РФ. Сировина надходить на НПЗ Німеччини, Польщі, Словаччини, Угорщини та Чехії.

На НПЗ Білорусі Росія поставляє близько 18 млн тонн нафти на рік.

Указ про новий податок з'явився через добу після того, як Лукашенко сказав, що не домовився про постачання нафти з Росії через занадто високу ціну і що країна шукає альтернативні джерела сировини.

«З метою формування джерела коштів для ліквідації можливих екологічних наслідків у разі аварії на магістральному нафтопроводі або інших непередбачених ситуацій, пов'язаних з переміщенням нафти і нафтопродуктів по території Білорусі, для організацій, які здійснюють транспортування нафти і нафтопродуктів, встановлено ставку податку на прибуток в розмірі 50%, – повідомила прес-служба президента Олександра Лукашенка. – Крім того, визнане об'єктом оподаткування екологічним податком транзитне транспортування територією Білорусі нафти і нафтопродуктів магістральними трубопроводами».

Крім трубопровідних заплановані на січень поставки російської нафти до Білорусі залізницею становлять 100 000 тонн.

Поставки дизпалива в напрямку Білорусі за січень-листопад 2019 року становили по залізниці 111.000 тонн, трубопровідним транспортом – 711 000 тонн.

Нагадаємо: з початку січня завантаження сировиною НПЗ Білорусі впала: Росія припиняла постачання з 1 по 4 січня під час відсутності домовленостей про їхні умови, але при цьому транзит російської нафти через республіку тривав.

Увечері 4 січня постачання нафти до Білорусі відновили компанії «Русснефть» і «Нефтіс», що входять в групу «Самфар» Михайла Гуцерієва. Інші російські нафтокомпанії поки утримуються від поставок в країну, в зв'язку з чим дефіцит сировини в Білорусії зберігається, а держкомпанія «Белоруснафта» припинила експортні поставки нафти, що видобувається на території Білорусії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті