Захворіло у світі
6,742,875
Померло у світі
395,030
Вилікувалось у світі
2,989,674
Захворіло в Україні
26,514
Померло в Україні
777
Вилікувалось в Україні
11,812
Гончарук: з лютого ринок деревини має працювати через конкурентні процедури

Гончарук: з лютого ринок деревини має працювати через конкурентні процедури

Тим, хто не згоден протидіяти незаконному обігу деревини Гончарук запропонував писати заяви на звільнення

Гончарук: з лютого ринок деревини має працювати через конкурентні процедури
Фото: УНІАН

Правила роботи ринку деревини мають бути принципово змінені уже в лютому 2020 року. Про це прем’єр-міністр Олексій Гончарук повідомив під час наради із складом Державного агенства лісових ресурсів, передає кореспондент Mind.

«З 1 лютого мають принципово змінитися правила роботи ринку. Деревина має продаватися через конкурентні процедури, прямі контракти мають піти в історію. Я розумію, що це зручно, іноді укласти якийсь прямий контракт але що зробиш! Це дуже часто пов’язано із корупційною складовою, тому давайте намагатися перейти до конкурентних умов на конкурентний ринок», – сказав Гончарук.

Він зазначив, що доручив голові Державного лісового агентства Андрію Заблоцькому забезпечити роботу онлайн-майданчиків. «Це орієнтир, звичайно, тобто ми не прив’язуємося до конкретної дати, але я розраховую на те, що ми найближчим часом, буквально наступного тижня принципово ситуація зміниться», – сказав прем’єр.

За його словами, критичною  на сьогодні є задача забезпечити централізований обіг деревини. «У нас є досі господарства які дозволяють собі не чіпувати деревину. Тобто вони вважають, що можуть працювати поза системою», – обурився Гончарук і додав: «Я вже неодноразово  про це висловлювався і зараз доручаю до 1 лютого також забезпечити перехід всіх господарств на роботу з урахуванням централізованої системи обліку деревини. Хто не почує, я розумію, що ми не впливаємо прямо на комунальні господарства, але хто не почує цю позицію, тому буде складно працювати з усіх точок зору… Зараз це останнє попередження. У нас дедлайн встановлений і я очікую, що в лютому система працюватиме вже принципово інакше», – сказав прем’єр.

При тому він нагадав, що на сьогодні є оновленим склад керівництва Екологічної інспекції, з яким необхідно працювати.

«Гральні авторами, заправки – результат уже очевидний. Наступне – лісове господарство. За наступні декілька тижнів ситуація повинна критично змінитися і вона зміниться. Якщо раніше ми дозволяли собі, як держава, закривати очі на існування сірого ринку, незаконних рубок, тепер цього не буде», – сказав глава уряду.

Гончарук запропонував «тим, хто працює собі на карман, або на якогось дядю» написати заяви про звільнення та попередив що домовитися про діяльність раніше створених корупційних схем і зв'яків у цьому питанні не вийде.  

Також він представим учасникам наради нового голову Держлісагенства Андрія Заблоцького 

Раніше Mind писав, що Держлісагенство розробило мобільний додаток для перевірки походження ялинки. В смартфон можна буде ввести номер на бірці і дізнатися, чи зареєстрована ялинка в лісгоспі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті