Депутати Європарламенту закликають Росію взяти приклад відповідальності з Ірану

Депутати Європарламенту закликають Росію взяти приклад відповідальності з Ірану

РФ має взяти на себе відповідальність за збиття МН17, доказова база ідентична – депутат ЄП

Депутати Європарламенту закликають Росію взяти приклад відповідальності з Ірану
www.flickr.com/photos/150500485@N06/37462232106

Окремі депутати Європарламенту висловилися щодо заяви Ірану про ненавмисне збиття українського літака: Росія має слідувати прикладу Тегерану та визнати свою відповідальність за збиття  MH17 на сході України 17 липня 2014 року.

Про це передає Радіо Свобода.

«Ми зараз спостерігаємо за унікальною ситуацією, коли Іран випереджає Росію у своєму визнанні відповідальності. Росія має взяти на себе відповідальність за збиття МН17, але вона досі цього не зробила. Доказова база ідентична, але Росія відмовляється визнати свою провину», – заявив німецький депутат Міхаель Галер.

Депутат Європарламенту із Литви  Андрюс Кубілюс також наголосив, що Москва має брати приклад з Тегерану.

«Влада Ірану визнала свою відповідальність через кілька днів. І тут ми бачимо величезний контраст із поведінкою Росії, коли на території Україні був збитий літак Малайзії», – заявив він.

Видання наголошує, що євродепутати вперше публічно  засуджують Росію та порівнюють реакції Тегерану і Москви на збитий літак.

Втім, незважаючи на те, що Іран взяв на себе відповідальність за збиття українського лайнера, в Європарламенті закликають продовжувати  розслідування авіакатастрофи PS 752, бо «ще є багато питань без відповідей».

Андрюс Кубілюс прокоментував, що на наразі Іран співпрацює з усіма сторонами слідства, однак це може змінитися у будь-який момент, а саме слідство, імовірно, триватиме кілька років.

Як повідомляв Mind, у грудні 2019 року Росія заявила, що готова надати Нідерландам наявні дані про незакриття повітряного простору над сходом України в день аварії Boeing MH17 в 2014 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті