Група нардепів звернулася в СБУ, щоб вона перевірила походження «плівок Гончарука»

Група нардепів звернулася в СБУ, щоб вона перевірила походження «плівок Гончарука»

Інформацію могли отримати незаконно, встановивши «прослушку» в кабінетах топ-чиновників

Група нардепів звернулася в СБУ, щоб вона перевірила походження «плівок Гончарука»
фото Facebook Olena Shuliak

Депутати партії «Слуга народу» звернулися до Служби безпеки України через опубліковані аудіозаписи з розмовою нібито прем'єр-міністра Олексія Гончарука з представниками уряду і Нацбанку, в яких звучить критика на адресу президента Володимира Зеленського. Про це повідомила представник Кабміну у Верховній Раді, народний депутат Олена Шуляк, передає РБК-Україна.

«Ми, група нардепів, звернулися в СБУ сьогодні для того, щоб вона організувала всебічне дослідження, щоб встановити, по-перше, джерела походження такої інформації, по-друге – цілісність такої інформації, чи немає ознак монтажу або втручання в звукову інформацію», – зазначила Шуляк.

«Олексій Гончарук – одна з перших осіб держави. Якщо його так просто прослуховують для того, щоб посклеювати плівки і здійснити інформаційний викид, то що говорити про безпеку і приватність звичайних українців?» – написала вона в Facebook.

❗️Детальніше по так званому «запису Гончарука» і моє звернення до СБУ Сумнівні аудіозаписи, які блискавично розійшлися...

Опубліковано Olena Shuliak Четвер, 16 січня 2020 р.

Вона зазначила, що найголовніше – це встановити законність отримання аудіозаписів. Представник уряду в Раді допустила, що якщо дані достовірні, їх могли отримати в рамках кримінального розслідування. Однак, зауважила вона, щодо цієї розмови немає ніяких відкритих справ.

Також вона уточнила, що інформацію могли отримати незаконно, встановивши «прослушку» в кабінетах чиновників.

 «По-друге, в рамках контррозвідувальної діяльності. Про таку діяльності нам невідомо. І третє, найнеприємніше: така інформація може бути достовірною, якщо вона була отримана незаконним способом при встановленні техзасобів в приміщенні чиновників, де проводяться наради», – додала Шуляк.

«Я прошу СБУ:

1. Розглянути моє депутатське звернення.

2. Внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати кримінальне провадження.

3. Організувати перевірку джерел походження вказаних записів, їх достовірність, цілісність (у тому числі наявність/відсутність монтажу, ознак змін або редагування звукової інформації тощо) та законність отримання у випадку їх достовірності. Про наслідки розгляду звернення повідомити мене, як народного депутата України, в порядку і в строк, встановлені Законом», – написала вона.

Раніше в мережі з'явився аудіозапис розмови нібито між прем'єр-міністром України Олексієм Гончаруком, першим заступником голови Нацбанку Катериною Рожкової і главою Мінфіну Оксаною Маркаровою, на якій, зокрема, звучить критика в бік Зеленського.

«У Зеленського є дуже примітивне, в цьому сенсі, просте розуміння економічних процесів», – стверджує чоловік з голосом, схожим на голос Гончарука. Цей же чоловік у ході розмови називає себе «профаном в економіці».

Із запису також випливає, що час запису цих розмов  – 16 грудня минулого року. Після того, як ця розмова потрапила в мережу, депутат партії «Слуга народу» Максим Бужанський в своєму Telegram-каналі повідомив, що Гончарук не прийшов на заплановане засідання фракції, а вирушив прямо до президента.

У свою чергу в прес-службі українського уряду заявили, що не мають доказів автентичності аудіозаписів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію