Захворіло у світі
12,745,734
Померло у світі
565,782
Вилікувалось у світі
7,026,011
Захворіло в Україні
53,521
Померло в Україні
1,383
Вилікувалось в Україні
26,118
«Газпром» повідомив, що «Нафтогаз» зняв арешти з його активів

«Газпром» повідомив, що «Нафтогаз» зняв арешти з його активів

Українська компанія діє згідно з умовами договору

«Газпром» повідомив, що «Нафтогаз» зняв арешти з його активів
фото Shutterstock

Арешти активів «Газпрому» за позовами НАК «Нафтогаз України» у Великобританії, Люксембурзі й Нідерландах знято, повідомила російська компанія в заяві, на яку посилається Інтерфакс.

«Як підтверджують місцеві консультанти, 20 січня 2020 року арешти і забезпечувальні заходи, вжиті в Англії та Уельсі, Нідерландах і Люксембурзі на вимогу НАК «Нафтогаз України» на підставі Арбітражного рішення Торгової палати Стокгольма № V 2014 / 129 від 28 лютого 2018 р були зняті», – йдеться в заяві.

Як повідомлялося, Стокгольмський арбітраж на початку 2018 року результатами двох арбітражних суперечок між «Нафтогазом» і «Газпромом» на поставку і транзит газу зобов'язав російську компанію доплатити українській компанії $2,56 млрд.

«Газпром» намагався заперечувати це рішення в апеляційному суді, а «Нафтогаз» розгорнув кампанію щодо арешту його активів.

Дії «Нафтогазу» фактично закрили «Газпрому» вихід на світові публічні ринки капіталу. В кінці грудня сторони досягли пакетної угоди, що передбачає виплату «Газпромом» «Нафтогазу» $2,918 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу.

На мінських переговорах про транзит газу Росія погодилася виплатити України $3 млрд боргу за рішеннями Стокгольмського арбітражу.

Домовленості передбачають підписання контракту на 5 років з можливістю пролонгації ще на 10 років, мінімальний обсяг 65 млрд кубометрів газу в перший рік і по 40 млрд кубометрів – у наступні 4 роки, відкликання майбутніх судових позовів «Нафтогазу» і «Газпрому», згоду «Газпрому» виплатити Україні грошима до Нового року більше $2,9 млрд згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу.

Також міністр енергетики та захисту довкілля Оржель заявив, що «Нафтогаз» відкличе позов проти російського «Газпрому» на $12,25 млрд.

27 грудня «Нафтогаз» отримав від «Газпрому» $2,9 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу.

30 грудня «Нафтогаз» та «Газпром» підписали новий контракт на транзит газу на п’ять років та домовились про відкликання та врегулювання судових спорів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті