Захворіло у світі
13,177,855
Померло у світі
574,793
Вилікувалось у світі
7,303,490
Захворіло в Україні
54,771
Померло в Україні
1,412
Вилікувалось в Україні
27,154
Мита чи угода: Трамп заявив, що ЄС не має іншого вибору, аніж погодитись на нову торгову угоду

Мита чи угода: Трамп заявив, що ЄС не має іншого вибору, аніж погодитись на нову торгову угоду

Американський лідер пригрозив Євросоюзу новими митами, зокрема на авто з ЄС

Мита чи угода: Трамп заявив, що ЄС не має іншого вибору, аніж погодитись на нову торгову угоду
Дональд Трамп
фото www.flickr.com/photos/gageskidmore/30354608860

У Євросоюзу «немає вибору», окрім як домовитись про нову торгову угоду з США. Про це заявив президент США Дональд Трамп в інтерв’ю CNBC.

Напередодні  він зустрівся з президентом Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн на Всесвітньому економічному форумі в Давосі і сказав, що вони мали «чудову розмову».

На тлі триваючих неформальних дискусій Трамп пригрозив ввести мита на європейські авто. На вчорашній зустрічі він заявив, що у зв’язку з відсутністю торгової угоди йому необхідно «вжити заходів» у вигляді «дуже високих мит на їх авто та інші речі».

Трамп додав, що з Європою дуже важко «мати справу» і вона користувалась перевагами США, але наголосив на тому, що у блоку зараз немає іншого вибору, аніж укласти угоду.

«У нас був величезний дефіцит протягом багатьох років – понад $150 млрд  – з Європою», – заявив він та додав, що буде «дуже здивований», якщо йому дійсно доведеться вводити мита.

За даними управління торгового представника США, в 2018 році дефіцит торгівлі товарами та послугами США та ЄС склав $109 млрд. Згідно з даними Мінторгівлі США, експорт товарів та послуг в ЄС в 2015 році забезпечив близько 2,6 млн робочих місць.

Торговельні відносини між США та ЄС були напруженими з тих пір,як Трамп прийшов до влади і завершив переговори про торгову угоду з Європою, яку проводила попередня адміністрація США. Крім того, в 2018 президент США Дональд Трамп заявив, що він введе 20% збір на всі авто, які імпортуються з ЄС, якщо блок не прибере імпортні мита та торгові бар’єри. Це відбулось в той самий день, коли ЄС ініціював мита на 2,8 млрд євро ($3,3 млрд) на американські товари у відповідь на введення США мит на експорт сталі та алюмінію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті