Україна повністю використала річну тарифну квоту на мед в ЄС за 10 днів

Україна повністю використала річну тарифну квоту на мед в ЄС за 10 днів

Цього року квоту було збільшено до 6 000 тонн на рік

Україна повністю використала річну тарифну квоту на мед в ЄС за 10 днів
фото www.flickr.com/photos/sierralimamike/4291396434

Станом на 10 січня 2020 року українські компанії вже повністю використали тарифну квоту на мед, яку в 2020 році Європейський Союз збільшив до 6 000 тонн на рік. Про це пише Євроінтеграційний портал.

Окрім меду, популярними серед українських експортерів є тарифні квоти на солод та пшеничну клейковину (уже використано 72% квот на 2020 рік), виноградний та яблучні соки (67%), цукор (28%), м’ясо птиці та напівфабрикати з м’яса птиці (25%), яйця та альбуміни (20%).

З початку 2020 року українські експортери використовують можливості 19 з 40 тарифних квот в рамках Поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, зазначає видання.

Як відомо, тарифні квоти дозволяють українським виробникам експортувати продукцію в країни Євросоюзу за пільговою або нульовою ставкою мита. Тобто – заощаджувати чимало коштів, продаючи товари в країни ЄС. Експортувати можна і без використання квот, але тоді потрібно сплачувати мито у повному обсязі.

Загалом на цей рік Євросоюз збільшив квоти для 18 сільськогосподарських позицій. Серед них – м’ясо птиці (з 19 200 тонн до 20 000 тонн) і яйця (з 2 700 тонн до 3 000 тонн).

Тарифна квота – це дворівневий митний тариф, пов'язаний з кількістю товару, завдяки якому задану кількість товару можна експортувати/імпортувати за «пільговою» або «нульовою» ставкою мита протягом певного періоду часу. Після заповнення обсягів тарифної квоти можна продовжувати експортувати/імпортувати продукт без обмежень, але платити більш високу тарифну ставку.

Нагадаємо: минулого року Україна посіла 1 місце в Європі за обсягом виробництва меду.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло