Зеленський доручив створити у «Борисполі» медштаб для запобігання появі коронавірусу

Зеленський доручив створити у «Борисполі» медштаб для запобігання появі коронавірусу

У МОЗ запевнили, що китайські методи лікування коронавірусу використовуватимуться і в Україні

Зеленський доручив створити у «Борисполі» медштаб для запобігання появі коронавірусу
Фото: офіційний сайт Офісу Президента

Президент Володимир Зеленський заслухав звіт керівництва Міністерства охорони здоров’я щодо ситуації з коронавірусом, який розповсюджується з Китаю, та заходів, яких МОЗ вживає у зв’язку з цим в Україні. Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента.

Міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька повідомила президента, що наразі в Україні не зафіксовано зараження коронавірусом. Виявлені випадки, про які повідомляли ЗМІ, були звичайним грипом.

За словами Скалецьккої, на сьогодні постійно працює оперативний штаб з узгодження необхідних медичних та міжвідомчих дій. МОЗ підготувало порядок реагування для лікарень і лікарів, служб, відповідальних за перетин кордону, та лабораторій. 

«Сьогодні для всіх очевидні процедури в разі виявлення, необхідності лікування та діагностування. Є готовність в лабораторіях і по тест-системах для виявлення та виключення підозрілих випадків щодо того, стосуються вони чи ні китайського коронавірусу. Взаємодія з міжнародними організаціями, які моніторять на глобальному, міждержавному рівні, щоденна», – наголосила Скалецька.

В свою чергу заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив, що налагоджена постійна оперативна комунікація з прикордонною службою, зокрема в аеропортах, підготовлено інструкцію, як реагувати й перевіряти пасажирів. Крім того, Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендувала запровадити температурний скринінг пасажирів після прибуття літаків і в разі виявлення осіб із симптомами недуги – перевіряти їх на віруси. 

Через наявність у хвороби інкубаційного періоду також проведена робота із сімейними лікарями – для моніторингу та вчасного реагування.

Ляшко також запевнив, що в Україні готові лікувати вірус, якщо його буде виявлено. «Ті технології, які допомогли вилікувати людей в Китаї, застосовуються і в Україні. Наші інфекціоністи знають про них і готові ними скористатися. За допомогою таких же технологій вони лікують грипоподібні захворювання», – зазначив заступник міністра охорони здоров’я.

Президент  Зеленський наголосив на необхідності покращити інформування громадян та сформувати чіткі рекомендації. 

«Треба посилити комунікацію. Люди її не бачать. У новинах нам повідомляють лише статистику – де й скільки випадків. Але не кажуть, що нам потрібно робити. Необхідно сформувати рекомендації першочергових дій, які необхідно робити людям навіть у разі буденного сезонного захворювання на ГРВІ», – підкреслив Зеленський. 

На думку президента, громадянам слід нагадати про стандартні заходи для убезпечення від зимових хвороб, а також дати чітко рекомендувати уникати подорожей до певних країн.

Зі свого боку Скалецька зазначила, що цей вірус вивчають фахівці ВООЗ, тому щодня може надходити інформація від ВООЗ про нові особливості реагування та рекомендації з лікування, виявлення тощо.

«Ми тримаємо руку на пульсі – інформуємо лікарів. Погоджуюся, що громадян також треба більше інформувати», – зазначила міністр охорони здоров’я. 

Також президент Зеленський запропонував укомплектувати в аеропорту «Бориспіль» медичний штаб або тимчасову службу. 

Представники МОЗ додали, що нині також розглядається можливість створення спеціальної лабораторії для оперативного виявлення вірусів.

Раніше Mind писав, що станом на 26 січня зафіксовано близько 2000 осіб, що заразилися новим коронавірусом, більшість у Китаї. Від нього вже померло 56 осіб. Сполучені Штати заявили, що евакуюють своїх громадян з міста Ухань, яке стало центром спалаху.

Також повідомлялося, що в Україні було три випадки підозри на пневмонію, викликану небезпечним коронавірусом. Також у Києві визначено лікарню, куди відправлятимуть хворих.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло