Захворіло у світі
32,234,685
Померло у світі
983,042
Вилікувалось у світі
22,237,989
Захворіло в Україні
191,671
Померло в Україні
3,827
Вилікувалось в Україні
85,133
Перші підозри на коронавірус в Україні: Київ визначив лікарню, куди відправлятимуть хворих

Перші підозри на коронавірус в Україні: Київ визначив лікарню, куди відправлятимуть хворих

Україна просить Китай надати додаткову інформацію щодо коронавірусу

Перші підозри на коронавірус в Україні: Київ визначив лікарню, куди відправлятимуть хворих
фото pixabay.com

В Україні було три випадки підозри на пневмонію, викликану небезпечним корона вірусом. Про це розповіла Міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька за засіданні оперативного штабу МОЗ, передає «РБК-Україна».

Вона зазначила, що два випадки після перевірки показали негативний результат. Ще один випадок в даний час перевіряється.

«На сьогодні в Україні ми вже розслідували три випадки підозри на коронавірус. З них два не були підтверджені. По ще одному випадку проводиться епідемічне розслідування із залученням провідних епідеміологів», – сказала вона.

За інформацією «Укрінформу», якщо будуть повідомлення про скарги на здоров’я під час польоту, за підозри хворих направлятимуть до Олександрівської лікарні в Києві. Епідеміологи будуть оцінювати їх стан здоров’я.

Про це на брифінгу за підсумками наради щодо заходів профілактики поширення коронавірусу сказав в.о.гендиректора ЦГЗ Ігор Кузін.

«За пів години до того як буде приземлення... є інформування в рамках аеропорту по ситуації на борту... Для повітряних суден є документ, який передбачений міжнародними медико-санітарними правилами, – повітряна декларація... Туди вносяться всі скарги які надходили протягом польоту... Після того лікар епідеміолог отримав цю інформацію, він заходить і проводить перемовини з бортпровідниками, опитуючи при необхідності осіб, у яких є підозра на захворювання або є певні скарги. Якщо є необхідність у наданні медичної допомоги, буде залучатися або медична служба аеропорту, або викликатися швидка медична допомога, яка госпіталізує хворого до конкретного закладу охорони здоров’я.... Для міста Києва визначена лікарня – це Олександрівська клінічна лікарня», – сказав Кузін.

Він також повідомив, що в санітарно-карантинних пунктах є певне спорядження для захисту лікарів під час евакуації хворого з борту літака.

Зі свого боку Держпродспоживслужба звернулася до відповідних органів Китаю щодо отримання додаткової інформації, роз’яснень, чи були випадки підозри на даний підтип коронавірусу у тварин, якщо були – які види, які вживаються заходи щодо запобігання переміщенню тварин і контроль з боку компетентних органів, повідомила  т.в.о голови Держпродспоживслужби Ольга Шевченко (цитата за «Укрінформом»).

Між тим в Китаї зареєстрували майже 900 підтверджених випадків зараження, а 26 осіб померли. Відомо, що вірус потрапив і в інші країни: Таїланд, США і Росію.

У Шанхаї з лікарні виписали першу пацієнтку, яка вилікувалася від коронавірусу.

Нагадаємо, влада міста Ухань терміново будує лікарню для інфікованих новим коронавірусом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті