Уряд пропонує Раді законодавчо закріпити виплату компенсацій громадянам за борги по соцвиплатах

Уряд пропонує Раді законодавчо закріпити виплату компенсацій громадянам за борги по соцвиплатах

Відповідний проєкт закону передано на розгляд парламенту

Уряд пропонує Раді законодавчо закріпити виплату компенсацій громадянам за борги по соцвиплатах
Фото: УНІАН

Кабінет Міністрів передав на розгляд парламенту проєкт закону, спрямований на боротьбу з боргами по виплатах громадянам. Про це повідомляє пресслужба Кабінету Міністрів.

Йдеться про проект закону  «Про внесення змін до статті 2 закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати».

Як пояснила міністр соціальної політики Юлія Соколовська,  таким чином уряд бореться із боргами по виплатам зарплат, пенсій тощо, щоб українці отримували усі кошти своєчасно. Громадяни у разі затримок виплат повинні отримувати компенсацію – це справедливо і відповідає філософії роботи Кабміну, вважає міністр.

За словами Соколовської, ухвалення цього законопроєкту сприятиме мінімізації корупційних ризиків через чіткість встановленої у законі адміністративної процедури прийняття рішень. Ним встановлюється чіткий перелік виплат, за затримку яких передбачається компенсація. При цьому механізм виплат не змінюється і враховує інфляцію за період їх затримки.

Зокрема передбачно проведення виплати компенсації за порушення строків виплат:

- пенсії або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством);

- соціальні виплати;

- стипендії;

- заробітна плата (грошове забезпечення);

- сума індексації грошових доходів громадян.

Нагадаємо, що на сьогодні парламент перебуває на міжсесійних канікулах, а третя сесія Верховної Ради IX скликання розпочнеться 4 лютого 2020 року і триватиме по 17 липня, включно.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію