«Нафтогаз» знижує ціни на газ для промспоживачів на близько 15%
З 1 лютого вони купуватимуть газ за ціною від 4 661 до 5 208 грн за 1000 куб. м, без урахування ПДВ та витрат на його транспортування

НАК «Нафтогаз України» запропонував промисловим споживачам з 1 лютого купувати газ за ціною від 4 661 до 5 208 грн за 1000 куб. м (без ПДВ та транспортування) в залежності від обсягів закупівлі та умов оплати. Про це повідомляє прес-служба НАК «Нафтогаз України».
Такі цінові пропозиції на природний газ діятимуть з 1 лютого 2020 року для промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання, уточнили у пресслужбі НАКу.
«Запропоновані ціни на природний газ із ресурсу компанії диференційовані в залежності від обсягів закупівлі та умов оплати. В залежності від цих показників, «Нафтогаз» пропонує газ за ціною 4 661 грн – 5 208 грн за 1000 куб. м (без ПДВ та витрат на його транспортування магістральними та розподільними трубопроводами)», – зокрема зазначається в повідомленні пресслужби.
У порівнянні з цінами на січень 2020 року, у лютому ціни знизяться на 14% –15%, залежно від умов постачання.
У «Нафтогазі» нагадали, що з 1 жовтня 2015 року введено в дію закон «Про ринок природного газу», яким передбачено, що постачання природного газу здійснюється за цінами, що вільно встановлюються між постачальником та споживачем крім випадків, передбачених цим законом. Так, з метою забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу, на суб‘єктів ринку природного газу у виключних випадках та на визначений строк можуть покладатися спеціальні обов‘язки в обсязі та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів.
Також повідомлялося, що «Нафтогаз» встановив ціну на газ за новою методикою Кабміну. Ціна становитиме 4,65 грн за кубометр без врахування ПДВ, націнки газзбутів та витрат на транспортування газу магістральними і розподільними трубопроводами.
Раніше Mind писав, що заборгованість прямих промислових споживачів перед НАК «Нафтогаз України» за отриманий газ за останній тиждень зменшилась на 2,3 млн грн та склала близько 2,86 млрд грн. «Лідером» з 15 підприємств-боржників залишається Одеський припортовий завод.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].