Борг промпідприємств перед «Нафтогазом» зменшився до близько 2,86 млрд грн

Борг промпідприємств перед «Нафтогазом» зменшився до близько 2,86 млрд грн

«Лідером» з 15 підприємств-боржників залишається Одеський припортовий завод

Борг промпідприємств перед «Нафтогазом» зменшився до близько 2,86 млрд грн
Фото Shutterstock

Заборгованість прямих промислових споживачів перед НАК «Нафтогаз України» за отриманий газ за останній тиждень зменшилась на 2,3 млн грн та склала близько 2,86 млрд грн.. Про це повідомляє прес-служба НАК «Нафтогаз України».

«Прямі промислові споживачі. В порівнянні з минулим тижнем заборгованість по цій категорії підприємств-боржників зменшилась на 2,3 млн грн та складає близько 2 864 млн грн», – зазначається в повідомленні.

Також зазначається, що з близько 380 промислових підприємств, яким «Нафтогаз» постачає або постачав газ, значну прострочену заборгованість мають 15 споживачів. З них найбільша сумарна заборгованість залишається у Одеського припортового заводу (близько 1, 51 млрд грн), ПАТ Лисичанський склозавод «Пролетарій» (833 млн грн), ПАТ Енергомашспецсталь (244 млн грн) та ПАТ Алчевський металургійний комбінат (186 млн грн).

«Нафтогаз» вживає заходи для припинення постачання газу та стягнення заборгованості з боржників згідно з чинним законодавством.

«По підприємствам-боржникам отримані судові рішення про стягнення боргу, «Нафтогаз» очікує на виконання цих рішень. З ДВ ТОВ Нафтогазовидобувна компанія та ЛТД ТОВ Теплокомуненерго Маяк проводиться робота зі стягнення заборгованості», – також повідомляє прес-служба.

При тому процес стягнення заборгованості ускладнено тим, що деякі з підприємств знаходяться на тимчасово непідконтрольній території або безпосередньо біля лінії зіткнення. В частині випадків не виконуються судові рішення. В деяких випадках неможливо здійснити фізичне відключення підприємства від газопостачання через блокування доступу фахівців до інфраструктури.

Нагадаємо, як повідомляв Mind, 17 липня Господарський суд Одеської області зобов'язав «Одеський припортовий завод» (ОПЗ) виплатити НАК «Нафтогаз України» 2,227 млрд грн заборгованості за спожитий природний газ за двома договорами від 2016 року

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті