Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
Екс-директор «Київстар» Чернишов став акціонером української IT-компанії Kodisoft

Екс-директор «Київстар» Чернишов став акціонером української IT-компанії Kodisoft

Петро Чернишов купив 2% акцій компанії

Екс-директор «Київстар» Чернишов став акціонером української IT-компанії Kodisoft
kodisoft.com

Колишній генеральний директор «Київстар» Петро Чернишов став акціонером і партнером української IT-компанії Kodisoft. Про це в інтерв'ю «НВ» розповів її засновник Дмитро Костик, передає ain.ua.

За його словами, Чернишов купив 2% акцій компанії зі знижкою – при оцінці, яка була у компанії 2,5 роки тому: Kodisoft оцінили в $50 млн (за результатами аудиту Delloitte). Угода відбулася в жовтні 2019 року.

За словами засновника Kodisoft Дмитра Костика, Чернишов став інвестором і активним партнером компанії. Його посада в компанії – Executive board member, тобто він активно залучений в бізнес, а не едвайзер.

Чернишов купив акції компанії, яка розробляє програмне забезпечення для ведення бізнесу, з невеликою знижкою від ринкової ціни з можливістю збільшення кількості його акцій при досягненні заздалегідь прописаного КПІ.

Крім Чернишова, Kodisoft має ще двох інвесторів – партнер з Канади Temerty Foundation і Horizon Capital, які зайшли в компанію 2,5 роки тому. В цілому у всіх інвесторів, включаючи Петра Чернишова, трохи більше 5% частки в Kodisoft. Решта 95% залишаються за Костиком.

Зараз компанія хоче прискорити зростання. Для цього Костик планує залучити нового інвестора, який вкладе в Kodisoft $12 млн. Ці гроші потрібні на розширення виробництва, зокрема «розумних столів», які компанія продає таким гігантам як Microsoft, Intel та іншим корпораціям зі списку Fortune 500. В Україні більшість клієнтів – ресторани.

Саме з залученням нового інвестора Костику зараз і допомагає Чернишов. Мета Костика – вивести Kodisoft на IPO, але для цього компанії необхідно подолати позначку в $2,5 млрд.

Для Чернишова це не перша інвестиція. Минулого року він вклав кошти в сервіс зворотного зв'язку Revizion. Сервіс дозволяє клієнтам залишати відгуки за допомогою QR-кодів, email-повідомлень, дзвінків і підтримує API. За даними OpenDataBot, Чернишов вніс до статутного капіталу компанії 332 250 грн і отримав частку в 15%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті