Товарообіг України та КНР за 11 місяців 2019 року зріс на 32,5%

Товарообіг України та КНР за 11 місяців 2019 року зріс на 32,5%

Наприкінці 2019 року він склав $11,7 млрд

Товарообіг України та КНР за 11 місяців 2019 року зріс на 32,5%
Фото: УНІАН

За 11 місяців 2019 року Китай вийшов на перше місце серед країн – торгових партнерів України. Товарообіг між Україною і Китаєм зріс на 32,5% і досяг $11,7 млрд. Про це 1 лютого повідомила пресслужба Кабінету Міністрів.

Також зазначається, що ключовими пріоритетами співпраці України з КНР наразі є сільське господарство, енергетика та енергоефективні технології, туризм, культурний та науковий обмін, космічна галузь.

Як зазначив віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба на засіданні української частини комісії зі співробітництва між урядами України та КНР, ця країна є стратегічним партнером України, а отже треба з одного боку підтримувати загальнополітичну рамку співробітництва, а з іншого – починати нові, вигідні для України, масштабні проєкти і відкривати нові можливості, зокрема, для підвищення інтенсивності торгівлі та розвитку української економіки і інфраструктури.

Засідання Комісії під головуванням Дмитра Кулеби відбулося 31 січня за участі представників міністерств та послом України в Китаї Сергієм Камишевим. За підсумками зустрічі Кулеба доручив підготувати атлас перспективних проєктів за усіма напрямами роботи комісії для подальшого обговорення з китайською стороною. 

Як повідомляє пресслужба Кабміну, в планах уряду – розширити торгівлю і ліквідувати торгівельні бар'єри.

Також зазначається, що на сьогодні українські науковці разом з китайськими колегами проводять 34 науково-дослідних проєкти. Співпрацюють і в космічній сфері. У рамках п’ятирічного плану – участь в китайській програмі освоєння Місяця. Також є зацікавленість у розвитку взаємодії у сфері кінематографії.

Уже цього року, повідомляє пресслужба Кабміну, Україна планує взяти участь у Другій Глобальній конференції ООН з питань сталого транспорту, яка відбудеться з 5 по 7 травня в Пекіні, а восени – у Третій Китайській міжнародній імпортній виставці у Шанхаї. Також у планах – проведення двостороннього бізнес-форуму, засідань галузевих підкомісій та робочих груп.

Крім того, Україна прагне реалізувати з Китаєм низку нових інвестиційних проєктів у сфері енергетики, інфраструктури тощо.

Раніше Mind писав, що за підсумками І кварталу  2019 року найбільшим торговим партнером України став Китай, Росія опинилася на другому місці. Товарообіг України з КНР тоді склав $26,002 млрд

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло