Україна оновила рекорд по експорту овочів та фруктів в 2019

Україна оновила рекорд по експорту овочів та фруктів в 2019

Загалом експорт овочів, ягід і фруктів, як свіжих, так і заморожених, сушених приніс Україні $339 млн виручки

Україна оновила рекорд по експорту овочів та фруктів в 2019
фото pixabay.com

У 2019 Україна оновила історичний рекорд по експорту плодоовочевої продукції, повністю оговтавшись від російського ембарго на експорт, проте, не припинивши поставки на ринок Росії повністю. Про це пише East-Fruit.

В цілому експорт овочів, фруктів, ягід і горіхів, свіжих, заморожених і сушених приніс Україні в 2019 році $339 млн виручки – на 9,4% більше, ніж в 2018 році і на 20,1% більше, ніж в 2017 році.

Головними товарними групами, які забезпечували приріст експорту плодоовочевої продукції були волоські горіхи, ягоди і яблука. Приріст виручки від експорту яблук за два роки перевищив 150%, а експорт горіхів і заморожених ягід зріс приблизно однаково – на 37% за два роки. При цьому питома вага цих трьох провідних категорій в загальному експорті плодоовочевої продукції продовжувала зростати і досягнула 70% в 2019 році.

Експерти Української плодоовочевої асоціації (УПОА) відзначають, що за обсягом експорту плодоовочевої продукції Україна не входить навіть в топ- 50 світових лідерів. Для прикладу, маленька Литва з не найсприятливішим для фруктів і овочів кліматом, експортує більше плодоовочевої продукції, ніж вся Україна. Сусідня з Україною Польща експортує овочів і фруктів на $2,6 млрд – в 8 разів більше, ніж Україна. Причому сюди входить і реекспорт українських ягід та інших продуктів плодоовочевої групи. Тобто Польща заробляє на нашому експорті овочів і фруктів, а значить і українські компанії можуть навчитися це робити.

Тому, на думку УПОА, значний потенціал для зростання експорту плодоовочевої полягає в поліпшенні підходів до маркетингу та підвищенні якісних параметрів плодоовочевої продукції, що виллється в більш високу ціну.

Нагадаємо: виробництво зернових та зернобобових культур в Україні в 2019 році, за даними Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, склало близько 75 млн тонн проти 70,1 млн тонн в 2018 році. З них 54 млн тонн буде експортовано на зовнішні ринки.

За даними моніторингового звіту ЄК про стан торгівлі агропродукцією в 2019 році найбільше сільськогосподарської продукції Євросоюз імпортував із США, Бразилії та України. У Мінагрополітики Україна повідомили, що за січень-вересень 2019 року аграрний експорт склав $15,78 млрд, що на 21,5% ($2,8 млрд) перевищує показник за 2018 рік.

За підсумками III кварталу Україна експортувала рекордний 39,80 млн тонн зернових, що на 44% більше минулорічного показника.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло