Україна оновила рекорд по експорту овочів та фруктів в 2019
Загалом експорт овочів, ягід і фруктів, як свіжих, так і заморожених, сушених приніс Україні $339 млн виручки

У 2019 Україна оновила історичний рекорд по експорту плодоовочевої продукції, повністю оговтавшись від російського ембарго на експорт, проте, не припинивши поставки на ринок Росії повністю. Про це пише East-Fruit.
В цілому експорт овочів, фруктів, ягід і горіхів, свіжих, заморожених і сушених приніс Україні в 2019 році $339 млн виручки – на 9,4% більше, ніж в 2018 році і на 20,1% більше, ніж в 2017 році.
Головними товарними групами, які забезпечували приріст експорту плодоовочевої продукції були волоські горіхи, ягоди і яблука. Приріст виручки від експорту яблук за два роки перевищив 150%, а експорт горіхів і заморожених ягід зріс приблизно однаково – на 37% за два роки. При цьому питома вага цих трьох провідних категорій в загальному експорті плодоовочевої продукції продовжувала зростати і досягнула 70% в 2019 році.
Експерти Української плодоовочевої асоціації (УПОА) відзначають, що за обсягом експорту плодоовочевої продукції Україна не входить навіть в топ- 50 світових лідерів. Для прикладу, маленька Литва з не найсприятливішим для фруктів і овочів кліматом, експортує більше плодоовочевої продукції, ніж вся Україна. Сусідня з Україною Польща експортує овочів і фруктів на $2,6 млрд – в 8 разів більше, ніж Україна. Причому сюди входить і реекспорт українських ягід та інших продуктів плодоовочевої групи. Тобто Польща заробляє на нашому експорті овочів і фруктів, а значить і українські компанії можуть навчитися це робити.
Тому, на думку УПОА, значний потенціал для зростання експорту плодоовочевої полягає в поліпшенні підходів до маркетингу та підвищенні якісних параметрів плодоовочевої продукції, що виллється в більш високу ціну.
Нагадаємо: виробництво зернових та зернобобових культур в Україні в 2019 році, за даними Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, склало близько 75 млн тонн проти 70,1 млн тонн в 2018 році. З них 54 млн тонн буде експортовано на зовнішні ринки.
За даними моніторингового звіту ЄК про стан торгівлі агропродукцією в 2019 році найбільше сільськогосподарської продукції Євросоюз імпортував із США, Бразилії та України. У Мінагрополітики Україна повідомили, що за січень-вересень 2019 року аграрний експорт склав $15,78 млрд, що на 21,5% ($2,8 млрд) перевищує показник за 2018 рік.
За підсумками III кварталу Україна експортувала рекордний 39,80 млн тонн зернових, що на 44% більше минулорічного показника.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].