Британська OneWeb, конкурент Starlink Маска, запустила 34 супутника

Британська OneWeb, конкурент Starlink Маска, запустила 34 супутника

Компанія планує розгорнути на навколоземній орбіті 648 супутників і почати їх комерційне використання в 2020 році

Британська OneWeb, конкурент Starlink Маска, запустила 34 супутника
фото twitter.com/OneWeb

Британська компанія OneWeb, яка планує до 2021 року забезпечити цілодобове покриття Землі високошвидкісним інтернетом за допомогою супутникового зв'язку, запустила 34 супутника з космодрому Байконур в Казахстані. Про це повідомляє Reuters.

Це другий запуск OneWeb з 21 запланованого, перші шість супутників компанії були запущені з Гвіанського космодрому Куру 28 лютого 2019 року.

Всього OneWeb, заснована колишнім менеджером Google Грегом Уайлер, має намір розгорнути на навколоземній орбіті 648 супутників і почати їх комерційне використання в 2020 році.

Для розгортання мережі компанія залучила близько $1,7 мільярда від Airbus Group, Bharti, Coca-Cola, Hughes, Virgin Group, Qualcomm і SoftBank.

Хоча OneWeb став значущим замовником російської ракетно-космічної промисловості, компанія більше двох років не може отримати частоти для роботи в Росії. ФСБ вважає, що OneWeb несе загрозу національній безпеці Росії і може використовуватися в розвідувальних цілях.

Наразі орбітальне угруповання SpaceX буде складатися з 240 космічних апаратів системи Starlink. Всього компанія SpaceX планує розгорнути орбітальне угруповання з 12 тисяч космічних апаратів такого типу і вивести їх на орбіту після 2020 року.

Нагадаємо: останній запуск 60 супутників був здійснений наприкінці січня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті