Кількість жертв коронавірусу перевищила 1000 осіб, китайські компанії звільняють працівників

Кількість жертв коронавірусу перевищила 1000 осіб, китайські компанії звільняють працівників

Xiaomi та інші компанії шукають великі кредити, щоб втриматися на плаву

Кількість жертв коронавірусу перевищила 1000 осіб, китайські компанії звільняють працівників
фото Сіньхуа/@Coronavirus03

Кількість загиблих в результаті епідемії коронавірусу на материковому Китаї у вівторок перевищила 1000 чоловік, медики зафіксували рекордне щоденне зростання смертності, в той час як тривале простоювання фабрик і підприємств руйнує другу за величиною економіку світу, передає Reuters.

Китайська Національна комісія з охорони здоров'я повідомила, що у вівторок було зареєстровано ще 108 нових випадків смерті від коронавірусу, що збільшило загальну кількість померлих в країні до 1 016 осіб.

10 лютого було зареєстровано 2478 нових підтверджених випадків захворювання в порівнянні з 3062 в попередній день, в результаті чого загальна кількість інфікованих досягла 42 638.

Це вдруге за останні два тижні медики реєструють щоденне падіння нових випадків захворювання, але Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) попередила, що поширення випадків за межами Китаю може бути «іскрою, яка розпалить ще більший вогонь».

На сьогодні тільки 319 випадків були підтверджені в 24 інших країнах, з них два летальних результати – в Гонконзі і на Філіппінах.

Сотні китайських компаній шукають мільярди доларів у вигляді кредитів, щоб залишитися на плаву. Почалися звільнення співробітників.

За словами двох банківських джерел, понад 300 китайських компаній шукають банківські кредити на загальну суму не менше $8,2 млрд, щоб допомогти впоратися з руйнуваннями, викликаними заблокованими містами, закритими фабриками і пошкодженими лініями постачання.

Джерела повідомили, що серед компаній-позичальників – гігант доставки їжі Meituan Dianping, виробник смартфонів Xiaomi Corp і провайдер гоночних послуг Didi Chuxing Technology.

Китайська компанія Xinchao Media заявила в понеділок, що звільнила 500 осіб, це 10% її робочої сили, а мережа ресторанів Xibei заявила, що не знає, як платити зарплату своїм приблизно 20 000 працівників.

Китайський уряд заявляє, що розробляє заходи щодо стабілізації робочих місць, покликаних звести до мінімуму будь-який економічний спад.

Аналітики прогнозують, що вірус знищить річне економічне зростання в Китаї на 1%, і що це матиме негативні наслідки також і для глобального зростання.

«Спалах коронавірусу повністю змінив динаміку економіки Китаю», – відзначають аналітики JPMorgan.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло