В Мінрегіоні планують частково енергомодернізувати 5 тисяч багатоповерхівок цього року

В Мінрегіоні планують частково енергомодернізувати 5 тисяч багатоповерхівок цього року

Умови фінансування поліпшення енергоефективності змінять протягом двох тижнів

В Мінрегіоні планують частково енергомодернізувати 5 тисяч багатоповерхівок цього року
Денис Шмигаль
фото Facebook Denys Shmyhal

Частково енергомодернізувати у 2020 році можуть 5000 багатоповерхівок. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на віце-прем'єр-міністра – міністра розвитку громад і територій Дениса Шмигаля.

«За нашими розрахунками, можливий обсяг за меншим пакетом становить 5000 будинків на рік. Ми опитали компанії, що працюють на ринку, і вони відповіли, що це можливо. За великим пакетом – це від 700 до 1000 будинків», – зазначається у повідомленні.

За словами Шмигаля, в межах двох тижнів відбудеться засідання наглядової ради й ради донорів Фонду енергоефективності, де буде ухвалено рішення, які змінять нинішні умови фінансування заходів щодо поліпшення енергоефективності для житлових будинків за об'єднаннями співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) за пакетами «А» і «Б» (повна й часткова енергомодернізація відповідно).

Очікується, що механізм буде таким: ОСББ збирається, ухвалює перше рішення, проводить енергоаудит, складає кошторис, звертається до підрядника, підрядник отримує кредит, виконує модернізацію за свої кошти, частково або із залученням співфінансування, а далі відбувається відшкодування від фонду і власний внесок від ОСББ.

До завершення опалювального сезону (до 15 квітня) планується зробити всі енергоаудити й підготувати проектно-кошторисну документацію, щоб з 1 травня розпочати роботи.

Фонд енергоефективності має намір протягом п'яти років профінансувати понад 16 000 проєктів за програмою підтримки енергомодернізації для об'єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Як повідомлялося, ціни на квартири в Києві у другому півріччі 2019 року виросли в середньому на 11%.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло