Захворіло у світі
1,292,564
Померло у світі
70,798
Вилікувалось у світі
271,013
Захворіло в Україні
1319
Померло в Україні
38
Вилікувалось в Україні
28
В Африці – найбільше за 70 років нашестя сарани, країнам загрожує голод

В Африці – найбільше за 70 років нашестя сарани, країнам загрожує голод

ООН закликала надати Африці допомогу в розмірі $76 млн

В Африці – найбільше за 70 років нашестя сарани, країнам загрожує голод
фото FAO/Sven Torfinn

Країни на північному сході Африки переживають небувалу за останні десятиліття навалу пустельної сарани, яке загрожує голодом. З цією проблемою вже зіткнулися Ефіопія, Сомалі, Кенія, Танзанія, Уганда і Судан, передає Euronews.

Експерти попереджають, що без успішної кампанії зі стримування комах в період з теперішнього моменту по червень популяція сарани може збільшитися в 400-500 разів тільки на Африканському Розі. Саранча може залишатися в постраждалих районах протягом кількох років. Фермерам Кенії, для якої це найстрашніше нашестя сарани за 70 років, вже доводиться дуже важко, фактично в цьому році їх поля спорожніли.

Експерти шукають причину, чому це відбувається саме зараз.

«Сарані в основному потрібен вологий пісок для відкладання яєць, і ці умови були створені трьома послідовними циклонами на Аравійському півострові, що відбувається вкрай рідко. Чи залежить це від зміни клімату? Я не можу сказати напевно. Погодні умови мінливі», – зазначає Даніеле Донаті з продовольчої і сільськогосподарської організації ООН.

Від нашестя сарани постраждали і країни за межами Африканського Рогу, такі як Танзанія і Уганда. Судан і Південний Судан також в зоні ризику.

Неймовірно величезні рої сарани утворюють рожеві «летючі хмари». У кожній з них 150 млн особин на 1 квадратний кілометр, в деяких випадках ці комахи можуть зʼїсти таку ж кількість їжі за день, як і, наприклад, все населення Німеччини. А це може призвести до катастрофічних наслідків для і без того нестабільної сільської економіки. Це також торкнеться запасів продовольства.

«Якщо ціна на молоко зросте, наприклад, на один євро, для європейських громадян, це майже не буде помітно. Але таке подорожчання для сільських жителів на Африканському Розі може серйозно вплинути на їх життя, внести зміни в їх сімейні витрати . Це може призвести до того, що вони відмовляться від землі, а їхні діти перестануть ходити в школу», – стверджує Донаті.

У деяких постраждалих від сарани районах на допомогу залучені військові. Найбільш ефективний спосіб боротьби з роями – розпилення інсектицидів, але країни регіону не мають необхідних коштів.

ООН закликала надати Африці допомогу в розмірі $76 млн для фінансування обприскування постраждалих районів інсектицидом.

«Все це треба робити якомога швидше, тому що наше завдання, одне з наших завдань – бути готовим до нового циклу розмноження до кінця березня», – наголошує експерт.

Сполучені Штати нещодавно виділили на боротьбу з сараною $800 000, а Євросоюз запропонував африканським країнам допомогу в розмірі $1 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію