Суд заблокував примусовий продаж акцій Промінвестбанку

Суд заблокував примусовий продаж акцій Промінвестбанку

Заборона діятиме до вступу в законну силу рішення, прийнятого за результатами судового розгляду даної адміністративної справи по суті

Суд заблокував примусовий продаж акцій Промінвестбанку
фото УНІАН

Окружний адміністративний суд Києва рішенням від 11 лютого 2020 року частково задовольнив позов Промінвестбанку (ПІБ, Київ) до відділу примусового виконання рішень департаменту Державної виконавчої служби (ДВС), заборонивши проведення аукціону з продажу 97,7726% акцій ПІБу, який повинен був відбутися в той же день. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Заборона на примусовий продаж акцій діятиме до вступу в законну силу рішення, прийнятого за результатами судового розгляду даної адміністративної справи по суті.

В матеріалах справи  зазначається, що 99,8% акцій Промінвестбанку належать російській Державній корпорації розвитку «ВЕБ.РФ», «майно ВЕБ.РФ належить їй по праву власності». Згідно ч. 2 ст. 5 закону РФ «Про державної корпорацію розвитку «ВЕБ.РФ», «ВЕБ.РФ не відповідає за зобов'язаннями Російської Федерації, Російська Федерація не відповідає за зобов'язаннями ВЕБ.РФ», – йдеться в матеріалах справи.

У зв'язку з зазначеними положеннями, у суду відсутні підстави вважати, що акції належать кому-небудь, крім «ВЕБ.РФ», що, в свою чергу свідчить про «наявність ознак явної протиправністі дій з передачі акцій банку на торги, призначені на 11 лютого 2020 року», наголошується в ухвалі суду.

Раніше, як повідомлялося, корпорація «ВЕБ.РФ» двічі намагалася заблокувати примусовий продаж акцій ПІБу через Окружний адмінсуд Києва. На початку лютого «ВЕБ.РФ» у зв'язку із ситуацією з Промінвестбанком в Україні ( «дочка» «ВЕБ.РФ») заявила, що не виключає нових позовів щодо української влади.

Торги з продажу акцій Промінвестбанку повинні були відбутися 11 лютого. Стартова ціна лота була знижена вдвічі в порівнянні зі стартовою ціною на першому аукціоні – до 266,049 млн грн.

Попередні два аукціони не відбулися, через відсутність покупців.

Нагадаємо: акції українських «дочок» російських банків, включаючи ПІБ, були заарештовані в 2018 році за рішенням українського суду у зв'язку із заявою про забезпечення позову ряду пов'язаних з бізнесменом Ігорем Коломойським компаній, що мали активи в Криму.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті