Захворіло у світі
1,007,977 осіб
Померло у світі
52,771 особа
Вилікувалось у світі
210,186 осіб
Захворіло в Україні
897 осіб
Померло в Україні
22 осіб
Вилікувалось в Україні
19 осіб
Суд Гааги змусив Росію виплатити $50 млрд колишнім акціонерам ЮКОСа

Суд Гааги змусив Росію виплатити $50 млрд колишнім акціонерам ЮКОСа

Незабаром очікуються арешти майна Росії на території інших країн

Суд Гааги змусив Росію виплатити $50 млрд колишнім акціонерам ЮКОСа
фото DR

Росія повинна виплатити $50 млрд колишнім акціонерам нафтової компанії ЮКОС. Таке рішення прийняв у вівторок апеляційний суд в Гаазі. Судова тяганина тривала шість років, пише ВВС.

Суд в Нідерландах залишив в силі три винесені в 2014 році в Гаазі рішення міжнародного арбітражу за позовами акціонерів ЮКОСа. Арбітраж стягнув з Росії на їх користь загалом $50 млрд

У 2016 році виконання цих рішень було призупинено першою інстанцією нідерландського суду, який задовольнив скаргу Росії, але тепер вони знову розблоковані. Влада Росії має намір дійти до Верховного суду Нідерландів.

Колишній співвласник ЮКОСу Леонід Невзлін заявив, що Росія «з урахуванням штрафів і відсотків» винна вже $55 млрд. Акціонери намагатимуться заарештувати майно Росії на території інших країн.

Рішення Апеляційного суду Гааги остаточне, пояснив «Ведомостям» керуючий партнер московського офісу КА Pen & Paper Антон Іменнов. «Оскільки рішення вступило в законну силу, вже в самому найближчому майбутньому можна очікувати нову низку арештів майна і активів Росії, що знаходяться за кордоном», – сказав він.

У лютому 2005 року три пов'язані з колишнім акціонером ЮКОСа компанії подали позови в Міжнародний арбітраж в Гаазі з вимогою стягнути з Росії близько $100 млрд. Позивачі, зокрема, посилалися на положення про захист інвестицій Енергетичної хартії, підписаної Росією.

У липні 2014 року арбітраж ухвалив, що російська сторона на початку 2000-х рр. здійснила повномасштабну атаку на ЮКОС і її бенефіціарів з метою збанкрутувати нафтову компанію і заволодіти її активами, одночасно усунувши главу компанії Михайла Ходорковського з політичної арени.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію