Захворіло у світі
1,170,159 осіб
Померло у світі
63,832 особи
Вилікувалось у світі
237,978 осіб
Захворіло в Україні
1225 осіб
Померло в Україні
32 особи
Вилікувалось в Україні
25 осіб
«Укргазвидобування» розраховує удвічі збільшити виробництво автогазу

«Укргазвидобування» розраховує удвічі збільшити виробництво автогазу

До 2025 року підприємство планує запустити три нових газопереробних заводи

«Укргазвидобування» розраховує удвічі збільшити виробництво автогазу
фото ugv.com.ua

Підприємство «Укргазвидобування» до 2025 року планує ввести в експлуатацію три нових газопереробних заводи, наростивши виробництво ЗВГ в два рази, до 350 000 тонн. Про це на конференції LPG Ukraine 2020 повідомив директор управління з переробки газу та газового конденсату Віктор Хруленко, передає enkorr.

В період з 2021 по 2025 роки компанія розраховує ввести в експлуатацію Хрестищенський ГПЗ (потужність 115 000 – 120 000 тонн), Машівський (30 000 тонн) і Солохівському (80 000 тонн). Додатковий приріст 225 000 тонн буде забезпечений в основному за рахунок будівництва нових потужностей.

«Будівництво Хрестищенського ГПЗ має зайняти приблизно 2,5 роки і ми очікуємо випуск першої партії ЗВГ вже в 2023 році», – зазначив Хруленко та додав, що на початку березня буде розкриття пропозицій в межах тендеру на його будівництво.

Комерційний директор «Укргазвидобування» Сергій Федоренко сказав, що проєкт будівництва Хрестищенського ГПЗ було розпочато ще в 2001 році.

«Уже 19 років компанія намагається підняти технологічно простий проект. Це не нафтохімія, чи не космічні кораблі. В основному це питання бюрократії », – підкреслив топ-менеджер.

За його словами, з технічної точки зору Солоха і Машівка простіші проекти.

«По суті там буде застосовуватися модельний метод, грубо кажучи, привезти обладнання, встановити і підключити», – уточнив Сергій Федоренко.

Крім того, в 2020-2022 роках «Укргазвидобування» має намір збільшити ефективність існуючих виробничих потужностей з випуску LPG. Зокрема, компанія планує замінити застаріле обладнання, знизити технологічні витрати, а також провести оптимізацію виробничих і операційних процесів. Від реалізації проектів компанія очікує результат – +20 000 ЗВГ в рік.

За оцінками компанії, додатковий дохід від будівництва, наприклад, Хрестищенського ГПЗ складе до $40 млн на рік.

Нагадаємо: раніше «Укрнафта», «Укртатнафта» і «Укргазвидобування» звернулись в міжвідомчу комісію з міжнародної торгівлі та попросили ввести мита на російське дизельне паливо і скраплений газ в розмірі 8,46% з підвищенням протягом п'яти років до 25,4%.

Експерти «Консалтингової групи А-95» вважають, що впровадження мита на імпорт дизельного палива і зріджений газ російського виробництва викличе зростання цін, послабить конкуренцію на ринку і не вирішить проблем українських нафтопереробних підприємств.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію