Чисельність програмістів в Україні може складати 200 тисяч – СБ
Галузі бракує управлінського потенціалу та потужних компаній

Загальна чисельність інженерів-програмістів, зайнятих у індустрії інформаційних та комунікаційних технологій на початок 2020 року могла сягнути 200 тис., але для підвищення конкурентоспроможності галузі бракує управлінського потенціалу. Про це йдеться в профільній доповіді, яку представили у київському офісі Світового банку (СБ).
«Україна має динамічний сектор інформаційно-комунікаційних технологій, але існують серйозні виклики щодо збереження темпів його розвитку… Українські компанії не мають достатнього управлінського потенціалу, розмірів та масштабів для того, щоб конкурувати на міжнародному ринку, навіть у порівнянні із подібними країнами», – зазначається у повідомленніСБ.
Згідно доповіді, українськім IT-компаніям, серед іншого, потрібно долучатися до глобальних ланцюгів доданої вартості за допомогою залучення прямих іноземних інвестицій, а також посилити зусилля для збереження співробітників, які мають навички роботи із цифровими технологіями.
За даними дослідників, компанії Ciklum, EPAM, Infopulse, Luxoft и Softserve у топ-100 Міжнародної асоціації фахівців з аутсорсингу (IAOP), а AMC Bridge, Artezio, ELEKS, Innovecs, Intellias, Itera, Miratech, N-iX, Program Ace, Sofengi, Softjourn, Sigma и Team International Services – в переліку зростаючих лідерів.
Проте українській IT-галузі все ще бракує потужних і динамічних компаній: експортний потік у $3,5 млрд у 2017 році був сформований переважно у понад тисячі аутсорсинговых компаній з персоналом у п’ять чи менше співробітників.
Згідно доповіді, IT-фахівці переважно працюють у Києві, Львові, Харкові, Одесі та Дніпрі. При цьому забудовники в Україні витрачають чималі зусилля для фізичного поєднання IT-фірм та інших стартапів. У якості видатних прикладів наводяться київські Platform, UnitCity, I-Hub (у Києві є до 15 таких майданчиків), а також львівський IT-парк.
«В Україні областями з найбільш значним потенціалом для застосування інформаційно-комунікаційних технологій є сільське господарство, транспорт (трубопроводи, залізниці), авіація, фінансовий сектор і охорона здоров'я», – зазначається у доповіді.
За оцінкою дослідників, особлива система оподаткування ФОПів стала одним з головних чинників розвитку IT- галузі в Україні, але через неї компанії відволікалися від створення управлінських здатностей, важливих для масштабування та модернізації.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].