«Морська справа» України проти Росії отримала новий поштовх – Пристайко
Суд в Гаазі визнав, що має юрисдикцію її розглядати

Судовий позов України до Росії стосовно агресії в Чорному морі буде розглядатися арбітражним судом в Гаазі. Таким чином ініційована Україною «морська справа» проти Росії «рухається далі». Про це повідомив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко в Twitter.
Він поінформував, що арбітраж визнав юрисдикцію розглядати позов цей проти РФ.
«Справа по морському праву рухається далі! Арбітражний трибунал в Гаазі підтвердив свою юрисдикцію розглядати позов України в частині Азовського моря і Керченської протоки, а також викрадення наших природних ресурсів», – написав міністр МЗС.
«Це стосується в першу чергу незаконного будівництва Росією мосту через Керченську протоку та незаконної зупинки суден, які прямують в українські порти Маріуполя і Бердянську», – уточнив Пристайко.
Справа по морському праву рухається далі! Арбітражний трибунал в Гаазі підтвердив свою юрисдикцію розглядати позов України в частині Азовського моря і Керченської протоки, а також викрадення наших природних ресурсів.
– Vadym Prystaiko (@VPrystaiko) February 21, 2020
Нагадаємо, трибунал в Гаазі вказав у справі проти Росії факт затримання трьох кораблів ВМС України.
Як відомо, 25 листопада минулого року прикордонники ФСБ Росії застосували зброю щодо українських військових кораблів «Бердянськ», «Нікополь» і «Яни Капу», які ішли в українські порти Азовського моря. В результаті 24 українських моряки були затримані. Українська сторона заявила про акт агресії з боку Росії. Одним з наслідків інциденту в Керченській протоці стало введення в Україні воєнного стану терміном на місяць – президент Петро Порошенко заявив про можливість повномасштабної агресії з боку Росії.
Міжнародний трибунал ООН з морського права в Гамбурзі 25 травня ухвалив, що Росія повинна негайно звільнити українських моряків, які утримувалися в СІЗО, і повернути Україні буксир і два катери, які були захоплені в ході інциденту в Керченській протоці.
7 вересня 2019 року моряки повернулися на батьківщину в рамках обміну утримуваними особами між Москвою і Києвом.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].