Захворіло у світі
1,519,218
Померло у світі
88,538
Вилікувалось у світі
329,876
Захворіло в Україні
1892
Померло в Україні
57
Вилікувалось в Україні
45
Молдова може закупати газ в ЄС з поставкою через Україну дешевше, ніж у РФ – Макогон

Молдова може закупати газ в ЄС з поставкою через Україну дешевше, ніж у РФ – Макогон

Економія складе близько 16%

Молдова може закупати газ в ЄС з поставкою через Україну дешевше, ніж у РФ – Макогон
фото utg.ua

Молдова може купувати газ в ЄС на 16% дешевше, ніж у Росії. Про це заявив глава «Оператора ГТС України» Сергій Макогон у Facebook.

За його словами, зниження цін на газ на європейських хабах призвело і до зниження цін в Україні. Останні торги на УЕБ закінчилися за ціною трохи нижче 4000 грн з ПДВ.

«Підписані наприкінці грудня нові міжоператорські угоди на кордонах замість транзитного контракту 2009 року відкривають нові можливості і для наших сусідів. Тепер і вони можуть вільно використовувати нашу інфраструктуру ГТС для поставок газу з ЄС», – додав Макогон.

Як приклад він навів Молдову, яка наразі купує газ у «Газпрому» за $174. Якщо купувати газ з ЄС з поставкою через Україну, то ціна на вході в Молдову буде близько $146. Економія близько $28 (-16%), пояснив він.

Глава ОТГТС наголосив, що не знає, чи зможе або захоче Молдова почати поставки з ЄС, але аргументи для переговорів явно є.

Нагадаємо: обсяги транзиту природного газу територією України з Росії до європейських країн і Молдови зросли у 2019 році на 3%, до 89,6 млрд куб. м. Імпорт природного газу до України у 2019 році зріс порівняно з 2018 роком на 34,9%, до 14,2 млрд куб. м.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію