«Нафтогаз» може зайнятись газовою генерацією – Коболєв

«Нафтогаз» може зайнятись газовою генерацією – Коболєв

Однак тільки після того, як тарифоутворення на електроенергію в Україні стане чітким та зрозумілим

«Нафтогаз» може зайнятись газовою генерацією – Коболєв
Андрій Коболєв
фото УНІАН

Можливість розвитку в Україні газової генерації повинна розглядатися в умовах чіткого і зрозумілого тарифоутворення на електричну енергію, вироблену такими об'єктами. Про це заявив глава НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, передає Інтерфакс-Україна.

«Ця ідея повинна розглядатися в загальному комплексі питань про те, яким буде тарифоутворення. Це (газова генерація – ред.) не надто дешева з точки зору інвестицій програма. І вона точно вимагає чіткого розуміння, за яким тарифом така електроенергія може ринком споживатися, і наскільки ринок такий тариф буде готовий оплачувати», – сказав він.

За словами Коболєва, зараз «Нафтогаз» спостерігає за розвитком ситуації, що склалася навколо відновлювальних джерел енергії (ВДЕ). У разі якщо держава збереже для інвесторів гарантії відмови від ретроспективного перегляду правил і тарифів для альтернативної генерації, ідея розвитку газової генерації може бути цікава для великих компаній, в тому числі і для НАК, підкреслив він.

Нагадаємо: проєкт №2543  Закону України «Про внесення змін у деякі закони України щодо покращення інвестиційного клімату у сфері відновлювальної енергетики» був зареєстрований у Верховній Раді 6 грудня. За словами співавторки законопроєкту, народного депутата Людмили Буймістер, він є компромісним, а умови реструктуризації «зеленого» тарифу погоджені з ключовими гравцями ринку відновлюваних джерел енергії (ВДЕ).

Проти нього виступило Міненерго та закликало народних депутатів не підтримувати законопроєкт про відновлювану енергетику, натомість Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) просить не зволікати з його прийняттям.

Раніше цього місяця Кабмін виступив проти ретроспективного перегляду правил по «зеленому» тарифу.

Як повідомлялося, у 2020-му Україна має виплатити інвесторам «зеленої» генерації близько 42 млрд грн. Детальніше про перспективи розвитку відновлюваної генерації в матеріалі Mind: «5 ключових помилок «зеленої» енергополітики в Україні».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло