Захворіло у світі
19,653,381
Померло у світі
727,101
Вилікувалось у світі
11,945,051
Захворіло в Україні
80,949
Померло в Україні
1,897
Вилікувалось в Україні
43,972
Законопроєкт № 2543 про «зелений» тариф: ЄБА підтримує, Мінекоенерго – проти

Законопроєкт № 2543 про «зелений» тариф: ЄБА підтримує, Мінекоенерго – проти

«Ми знаходимось з Міністерством в одному човні і рухаємось до однієї мети» – Буймістер

Законопроєкт № 2543 про «зелений» тариф: ЄБА підтримує,  Мінекоенерго – проти
pixabay

Сьогодні, 13 грудня Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища України закликало народних депутатів не підтримувати законопроєкт про відновлювану енергетику, натомість Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) просить не зволікати з його прийняттям.

Проєкт №2543  Закону України «Про внесення змін у деякі закони України щодо покращення інвестиційного клімату у сфері відновлювальної енергетики» був зареєстрований у Верховній Раді 6 грудня. За словами співавторки законопроєкту, народного депутата Людмили Буймістер, він є компромісним, а умови реструктуризації «зеленого» тарифу погоджені з ключовими гравцями ринку відновлюваних джерел енергії (ВДЕ).

Думки у бізнес-спільноті та в Мінекоенерго щодо законопроєкту Буймістер розділилися.

Учасники ринку відновлювальної енергетики наполягають на якнайшвидшому прийнятті законопроєкту №2543, про це заявили в ЄБА, повідомляє РБК-Україна.

В ЄБА зазначають, що законопроєкт №2543 є компромісним варіантом щодо вирішення ключових проблем сектору відновлювальної енергетики та дозволить покращити фінансовий стан ДП «Гарантований покупець», дефіцит якого за даними Мінекоенерго у 2020 році може сягнути 14 млрд грн.

В Асоціації  також наголосили, що «проєкт 2543» сприятиме збереженню інвестиційної привабливості України в галузі альтернативної енергетики, адже в документі фіксується стабілізаційне застереження від зміни умов регулювання ринку ВДЕ у майбутньому.

ЄБА запевняє, що цей законопроєкт підтримують ключові учасники ринку.

«За експертною оцінкою гравців ринку, прийняття проєкту закону дозволить залучити близько 4 млрд євро у нові генеруючі потужності ВДЕ України», – зазначають у ЄБА.

Натомість Мінекоенерго заявило, що не підтримує та закликає народних депутатів не підтримувати законопроєкт № 2543, оскільки він призведе до збільшення вартості електричної енергії для кінцевих споживачів та ускладнить виконання зобов’язань держави перед інвесторами у відновлювану енергетику. 

В Мінекоенерго роз’яснили, що вважають перехід на відновлювальну енергетику дуже важливим для України, але робити його треба поступово.

Команда міністерства уже напрацювала концепцію такого переходу, що передбачає зокрема стабілізаційне положення в законі для тих, хто піде на реструктуризацію, покращений PrePPA, ринкову ціну для побутових споживачів електричної енергії з великим споживанням; скорочення строків введення в експлуатацію об’єктів ВДЕ за «зеленим» тарифом тощо.

Ці напрацювання Міністерство мало намір взяти за основу власного законопроєкту, який планувалося зареєструвати та прийняти на початку наступного року.

В свою чергу авторка законопроєкту про відновлювану енергетику, народний депутат Людмила Буймістер заявила:

«Я вдячна Міністерству за конструктивну позицію. За визнання того, що суттєва частина інвесторів, а це переважно інвестори з міжнародним капіталом, не погодились на пропозиції Міненерго. Що означає не зважати на позицію інвесторів? Це – робити крок щодо ретроспективного перегляду умов їх роботи в України. Як наслідок ми отримаємо міжнародні арбітражі, а інвестори посилатимуться на невизнання міністерством їхньої незгоди під час публічного обговорення ініціатив міністерства», – написала вона на своїй сторінці у Facebook.

«Тим не менше, ми знаходимось з міністерством в одному човні і рухаємось до однієї мети – зберегти інвестиції в Україну, і зменшити фінансовий тягар на бюджет»  – резюмувала Буймістер.

Нагадаємо, 6 грудня голова підкомітету з питань розвитку конкуренції та рівних умов для бізнесу комітету ВР з питань економічного розвитку Людмила Буймістер повідомила, що інвестори та міжнародні кредитори погодилися  добровільно піти на зниження ставок «зелених» тарифів для великих виробників.

5 ключових проблем управлінського характеру, які підривають енергетичну безпеку країни – читайте в ексклюзивному матеріалі Mind.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті