Як підвищити інвестиційну привабливість України?
Партнерський матеріал

Як підвищити інвестиційну привабливість України?

Відповідають учасники форуму Level UP Ukraine 2020

Этот материал также доступен на русском языке
Як підвищити інвестиційну привабливість України?
Грігол Катамадзе та Наталія Ульянова

21 лютого ознаменувалося гучною бізнес-подією. У Києві на території КВЦ «Парковий» пройшов один з найвідоміших форумів України – Level UP Ukraine. Основною місією форуму є формування стійкої моделі взаємодії між бізнесом, владою і суспільством, в основі якої перебуває принцип «win-win».

Форум Level UP Ukraine – 2020 зібрав під одним дахом близько 600 учасників, 30 міжнародних інвесторів і понад 40 спікерів з 6 країн. Форум, який регулярно проводиться з 2016 року, побив рекорди за кількістю та регіональним різноманіттям учасників та спікерів, ставши найбільш масштабним за роки свого існування.

Основна тематика Форуму – принципи створення більшого. В ході Форуму підіймалися найбільш актуальні економічні питання 2020 року – комунікація між бізнесом і владою, ринок землі, для залучення інвестицій, приватизація, концесії, трансформація освітньої системи. Іноземні спікери, спираючись на успішний досвід своїх країн і компаній, поділилися своєю думкою щодо того, які реформи потрібні Україні.

Українська економіка є недофінансованою та гостро потребує залученню інвестицій ззовні та більш активного використання внутрішнього інвестиційного ресурсу. Тимофій Милованов, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, продемонстрував конкретні цифри – зношеність основних фондів перевищує 60%, а тому необхідно від $50 до $100 млрд інвестицій в найближчі роки, щоб наздогнати сусідні країни.

Більш детально міністр розповів про проєкт «Інвестиційна няня»:
«Інвестиційні няні – це два напрямки. Перший – Ukraine Invest, це структура під Кабміном. Вони виконують операційну роботу вже сьогодні. Це стосується й українських інвесторів, і глобальних – рівні умови для всіх інвесторів. Другий етап проєкту «Інвестиційна няня» – це 5 законопроєктів, які зараз розробляються. Один з них дозволить Кабміну укладати угоди та надавати конкретні рішення, які потрібні для бізнесу. Це може бути інфраструктура, виділення землі або інші питання, які треба гарантувати, щоб інвестор міг виконувати свою роботу без зайвих перешкод».

Одним з пріоритетних інструментів залучення інвестицій на державному рівні визначено концесії. Верховна Рада України у жовтні 2019 року прийняла закон «Про концесії», завдяки якому розширено можливості залучати інвестиції в об'єкти інфраструктури. На форумі були присутні представники компаній QTerminals і Georgian Industrial Group, які стали переможцями концесійних конкурсів у портах «Ольвія» та «Херсон» відповідно. Зокрема, власник Georgian Industrial Group Давид Бежуашвілі зазначив, що Georgian Industrial Group виконає всі взяті на себе інвестиційні зобов'язання і подякував урядовим структурам України за організацію прозорого конкурсу.

Віцепрезидент Асоціації платників податків України, засновник проєкту Level Up Ukraine Наталія Ульянова вважає, що практику концесійних конкурсів необхідно масштабувати, а майданчик Level Up Ukraine готовий сприяти комунікації між владою та бізнесом у подібних проєктах.

У свою чергу голова Фонду держмайна України Дмитро Сенниченко вважає, що приватизація здатна забезпечити прихід стратегічних інвесторів в економіку України. В цьому році ФДМ України має намір виставити на приватизацію до 500 підприємств, у тому числі 5 об'єктів, що входять в перелік «великої приватизації». Сенниченко, який нещодавно побував на Давоському форумі, зазначив, що Україна повернулася в поле зору системних інвесторів і великих інвестиційних фондів.

Для припливу інвестицій слід налагодити ефективну комунікацію між владою і бізнесом, реформувати податкову систему і посилити захист прав власності. Такої думки дотримується Грігол Катамадзе, Президент Асоціації платників податків України та співорганізатор Форуму. Катамадзе акцентував увагу на необхідності змінити податок на прибуток підприємств податком на виведений капітал. Цей податковий інструмент показав свою ефективність у Латвії, Естонії та Грузії.

Не менш важливі інвестиції в освіту, оскільки для України все більш гострою проблемою стає відсутність висококваліфікованих кадрів. Учасники Форуму дійшли згоди, що необхідно залучати бізнес до процесів трансформації освіти. Прикладом виступає компанія Vodafone, яка підтримує освітні проєкти в Державному університеті телекомунікацій.

Говорячи про земельну реформу, спікери підкреслили необхідність лібералізації земельного законодавства та спростували ряд стереотипів, що існують у суспільстві щодо запуску ринку землі. Експерти зійшлися на думці, що земельне законодавство необхідно лібералізувати.

У 2021 році на форумі Level Up Ukraine очікується ще більше учасників та спікерів із найрізноманітніших регіонів країни та світу.

Організатори Форуму дякують всім партнерам:

Georgian Industrial Group – генеральний партнер,
Фармак, БХФЗ, Індар – офіційні партнери,
Real Matrix, ПП «БЭЛЬ» – стратегічний партнер,
Powercode – спеціальний партнер,
Premier Palace Hotel – приймаючий партнер,
МАУ – офіційний перевізник,
Мережа Глобального договору ООН в Україні – партнер з розвитку,
Vodafone – партнер інноваційних рішень,
Асоціація міжнародніх інвесторів в Україні – аналітичний партнер,
Українська Рада Бізнесу – бізнес-партнер,
Інформаційних партнерів,
За участі Міжнародної фінансової корпорації (IFC).

Як підвищити інвестиційну привабливість України?
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло