Apple погодилася виплатити $500 млн за уповільнення роботи старих iPhone

Apple погодилася виплатити $500 млн за уповільнення роботи старих iPhone

Власники старіших «айфонів» отримають по 25 доларів

Apple погодилася виплатити $500 млн за уповільнення роботи старих iPhone
фото Shutterstock

Компанія Apple погодилася заплатити компенсації загалом до $500 млн власникам старих iPhone, у яких телефони стали працювати повільніше після запуску нових версій iOS, повідомляє Коммерсант з посиланням на Reuters.

Зазначається, що Apple не визнала зловживань, але погодилася виплатити компенсацію, щоб уникнути судових витрат у цій справі.

Американський техногігант буде змушений виплатити компенсацію в розмірі $25 власникам цілого ряду старих версій iPhone в США.

Ця сума може бути дещо зменшена або збільшена залежно від того, якій кількості людей доведеться платити компенсацію, але загальна сума не повинна бути меншою $310 млн. Йдеться про американських власників iPhone 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, 7, 7Plus і SE, які встановили iOS 10.2.1 або більш пізні версії операційної системи, і про власників iPhone 7 і 7 Plus з iOS 11.2 і пізнішими.

Після того, як власники таких iPhone встановили нову версію ОС, їх смартфони стали працювати гірше, повільніше вантажити додатки і т.п. Через це деякі люди, вирішивши, що смартфон вийшов з ладу, міняли в гаджетах батарею або купували нову версію iPhone.

В результаті Apple звинуватили в навмисному уповільненні роботи старіших версій iPhone на нових версіях iOS.

У 2017 році сама корпорація визнала, що уповільнює роботу старих iPhone для того, щоб запобігти їх раптовому відключенню.

Нагадаємо, восени 2018 року антимонопольний регулятор оштрафував Apple та Samsung за навмисне уповільнення роботи смартфонів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті