Китай використовує примусову працю уйгурів на заводах Nike, Zara, Adidas - доповідь

Китай використовує примусову працю уйгурів на заводах Nike, Zara, Adidas - доповідь

Фабрики є постачальниками багатьох світових брендів

Китай використовує примусову працю уйгурів на заводах Nike, Zara, Adidas - доповідь
фото pixabay.com

Влада Китаю використовує примусову працю тисяч мусульман-уйгурів, йдеться в доповіді Австралійського інституту стратегічної політики. За даними експертів, десятки тисяч уйгурів працюють на китайських фабриках багатьох світових брендів, передає ВВС.

За оцінками експертів інституту, за період з 2017 по 2019 рік понад 80 тисяч уйгурів були примусово переміщені за межі свого Синьцзян-Уйгурського автономного району в різні регіони країни для роботи на фабриках.

За даними інституту, в дев'яти провінціях Китаю працюють 27 фабрик, які з 2017 року використовують примусову працю робітників з Сіньдзян-Уйгурського автономного району. Фабрики, на яких працюють уйгури, постачають продукцію для 83 світових брендів, в числі яких Nike, Zara, Adidas, H&M, Uniqlo, Victoria's Secret, BMW і Land Rover, Lenovo, LG, Dell, ASUS, Acer, Samsung, Apple та багато інші.

У доповіді зазначається, що примусове переміщення жителів автономного району для роботи на фабриках здійснювалося через державне агентство Xinjiang Aid.

Експерти стверджують, що уйгурам відмовитися від такого примусового трудового контракту дуже складно: в разі відмови від роботи на фабриці уйгура арештовують і довго утримують під вартою без пред'явлення звинувачення.

Також у доповіді говориться, що влада автономного району платить чиновникам на місцях і приватним брокерам «за кожну голову», тобто за кожну людину, яка відправляється працювати на фабрику.

На фабриках уйгури також знаходяться фактично в тюремних умовах, кажуть автори доповіді.

Робочі, які знаходяться під постійним наглядом, змушені жити в гуртожитках, а після роботи відвідувати уроки з вивчення північнокитайської мови й «ідеологічної підготовки».

Пекін заперечує, що використовує робочу силу уйгурів на фабриках, що випускають продукцію для світових брендів. Китайські державні ЗМІ пишуть, що участь в схемах з «професійної підготовки» – виключно добровільна, а в центрах з метою «перевиховання» знаходяться релігійні екстремісти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті