Естонія просуває «Інаціативу трьох морів» і закликає вкладати інвестиції в цей проект
Ініціатива спрямована на зменшення енергетичної залежності від Росії

Президент Естонії Керсті Кальюлайд у ході робочого візиту в США наголосила на важливості просування «Ініціативи трьох морів» – політичної та економічної платформи, що об’єднує 12 країн Центральної та Східної Європи і спрямована на розвиток регіональних проектів в області інфраструктури, енергетики та цифрової взаємодії. Про це пише Голос Америки.
Ініціатива включає понад 50 різних проектів – від будівництва залізниць і автомагістралей до проектів у галузі енергетики, зокрема, для зниження енергетичної та економічної залежності від Росії.
В енергетичній сфері передбачається розвиток в регіоні поставок зрідженого природного газу, будівництво «Балтійської труби», яка могла б постачати природний газ з Норвегії до Польщі через Данію, а також з'єднання регіону з газовими ресурсами Румунії.
Серед інших проектів – підключення деяких країн регіону до Трансадріатичного трубопроводу, по якому азербайджанський газ піде в Туреччину, а звідти – через Грецію до Італії.
Для розвитку «Ініціативи трьох морів», яка була створена в 2016 році, також був заснований і інвестиційний фонд. На сьогодні тільки три країни – Польща, Румунія та Естонія – внесли кошти в фонд ініціативи. США пообіцяли вкласти в фонд $1 млрд, заявив держсекретар Майк Помпео, підкресливши, що США зацікавленні в фінансуванні проектів зі збільшення енергетичної незалежності.
Президент Естонії Керсті Кальюлайд, яка приймає в червні цього року саміт і бізнес форум «Ініціативи трьох морів» в Таллінні, зазначила, що в порівнянні з країнами західних країн Європи, в Центрально-Європейському регіоні спостерігається більший економічний ріст – майже 3% в рік – проте досі ці країни не викликали інтересу в інвесторів.
«Це найдинамічніша частина Європи», – сказала Кальюлайд в середу, 4 березня, під час робочого візиту в США.
Для здійснення цілей форуму і реалізації його проектів буде потрібно близько $500 млрд приватного капіталу, сказала Кальюлайд, зазначивши, що політична і фінансова підтримка ініціативи з боку США є надзвичайно важливою.
Хоча однією з цілей фонду є зниження економічної та енергетичної залежності країн регіону від Москви, президент Естонії підкреслила, що рішення про інвестування в той чи інший проект будуть прийматися на комерційних, а не політичних засадах.
Якщо інвестори з Росії або Китаю захочуть брати участь в «Ініціативи трьох морів», то і їх інвестиційні заявки будуть розглянуті, однак, вони повинні бути засновані на прозорості та дотримуючись всіх умов рівної конкуренції фонду, зазначила президент Естонії.
Однією з цілей «Ініціативи трьох морів» є створення в регіоні Центральної та Східної Європи енергетичного та інфраструктурного коридору «Північ-південь» на противагу інфраструктурі, яка з часів Радянського Союзу йде зі сходу на захід.
В Ініціативу трьох морів входять Центральні і Східноєвропейські держави: Австрія, Болгарія, Естонія, Латвія, Литва, Польща, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Хорватія та Чехія.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].