Верховна Рада проголосувала за відставку Рябошапки з посади генпрокурора
Роботу Рябошапки над найбільш резонансними злочинами визнали недостатньою

У четвер 5 березня 2020 року на позачерговому засіданні Верховної Ради народні депутати проголосували за відставку генерального прокурора України Руслана Рябошапки. Це рішення підтримали 263 народних депутати.
Сам Рябошапка вважає, що причин для відставки немає і його звільнення – суто політичне.
Свій виступ генпрокурор завершив такими словами: «Постанова про висловлення недовіри генпрокурору побудована на відвертій брехні. Мене не цікавить думка Бужанського про реформу прокуратури. Для мене найкращою оцінкою є лист батька Катерини Гандзюк. Я не став нічиїм слугою, я був і є незалежним», – заявив він.
«Я є незалежним генпрокурором, а незалежного генпрокурора не можна залякати, його можна тільки звільнити. Я йду, але я йду дл того, щоб повернутися», – сказав Рябошапка, виступаючи в Раді. Він відмовився відповідати на питання.

Президент Володимир Зеленський призначив Руслана Рябошапку очільником Генеральної прокуратури 29 серпня 2019 року. 2 січня 2020 року в Україні Генпрокуратура була перейменован а в Офіс генпрокурора.
5 березня Зеленський назвав Рябошапку хорошим фахівцем, але, на думку президента, він не показав результат.
У виступі нардеп Максим Бужанський заявив, що Рябошапка є «прокурором Порошенка і прокурором «Європейської солідарності».
«Ніхто не за гратами, ніхто не покараний», – заявив депутат і наголосив, що так не повинно бути, і «хтось має відповісти за «втрачені п'ять років життя».
Як відомо, в липні 2019 року між Зеленським і президентом США Дональдом Трампом відбулася телефонна розмова, в якій, згілно з оприлюдненим текстом розмови, Трамп вимагав у президента України відновити розслідування проти сина Джо Байдена та компанії «Бурісма». Зеленський тоді погодився це зробити і зазначив, що генпрокурор [Руслан Рябошапка] – «стовідсотково моя людина».
Як раніше писав Mind, на заміну Рябошапці розглядається Сергій Іонушас, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності, однак в Офісі Презилента немає однозначної згоди щодо цього.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].