Ставки за українськими облігаціями підросли на 1,7-5,1 п.п. упродовж тижня
Євробонди та ВВП-варранти України досягли нових мінімумів у ціні та максимумів у прибутковості

Єврооблігації України впродовж поточного тижня впали в ціні та піднялись у прибутковості до 11,5-14% річних, стабілізувавшись у четвер на цьому рівні. Про це повідомляють учасники ринку, передає Інтерфакс.
«За тиждень ставки підросли на 1,7-5,1 процентних пункти (п.п.), особливо істотно – на короткому кінці кривої», – сказано в повідомленні.
Зокрема, прибутковість «найкоротших» паперів з погашенням на початку вересня цього року збільшилася з 8% до 13,1%, прибутковість єврооблігацій з погашенням у 2022 році – з 9,5% до 14%.
Як зазначається в повідомленні, зростання прибутковості на довгому кінці кривої було не настільки значним. Відтак, ставки паперів з погашенням у 2027 році збільшилися на 2,9 п.п. – до 13%, а ставки «найдовших» паперів з погашенням у 2032 році зросли на 1,7 п.п. – до 11,6%.
Водночас, ВВП-варранти досягли нового мінімуму вартості з початку листопада 2018 року, а саме – 52,6% від номіналу в порівнянні з 74,2% на кінець минулого тижня, з 90% на кінець позаминулого тижня або з 107,5% три з половиною тижні тому.
Нагадаємо: заступник голови НБУ Олег Чурій повідомив, що вплив кризи на платіжний баланс України буде нейтральним або навіть позитивним у зв'язку зі значним зниженням цін на енергоносії, які переважають в українському імпорті, та незначним зниженням вартості продовольчих товарів, які становлять 50% від загального експорту країни.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].