Вплив кризи на платіжний баланс буде нейтральним або позитивним — НБУ
Такий прогноз обґрунтовують значним зниженням цін на енергоносії, які переважають в українському імпорті

Національний банк (НБУ) прогнозує, що вплив кризи на платіжний баланс України буде нейтральним або навіть позитивним у зв'язку зі значним зниженням цін на енергоносії, які переважають в українському імпорті, та незначним зниженням вартості продовольчих товарів, які становлять 50% від загального експорту країни. Про це повідомив заступник голови НБУ Олег Чурій, передає Інтерфакс.
«Стосовно платіжного балансу, тобто експорту-імпорту, то вплив буде від нейтрального до, можливо, навіть позитивного. Це пов'язано з тим, що ціни на енергоносії дуже сильно знизилися – ціна на нафту, наприклад, впала на 30%, а імпорт енергоносіїв у нашому платіжному балансі становить приблизно 30%, тобто Україна буде платити набагато менше за імпорт енергоносіїв», – зазначив Чурій.
Він також підкреслив, що вплив кризи на зростання ВВП, ймовірно, буде негативним. Проте, на думку Чурія, позитивний ефект матимуть законодавчі акти, прийняті Верховою Радою щодо подолання кризових явищ в економіці.
Як повідомлялося, НБУ з початку року витратив на підтримку гривні до $1 млрд.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].