Захворіло у світі
12,984,811
Померло у світі
570,375
Вилікувалось у світі
7,156,925
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
Суд заборонив криптовалюту Gram, Дуров буде змушений повернути інвесторам $1,3 млрд

Суд заборонив криптовалюту Gram, Дуров буде змушений повернути інвесторам $1,3 млрд

Суд визнав криптовалюту цінним папером

Суд заборонив криптовалюту Gram, Дуров буде змушений повернути інвесторам $1,3 млрд
фото www.flickr.com/photos/183749613@N05/48659171302

Суд південного округу Нью-Йорка задовольнив клопотання Комісії з цінних паперів США (SEC) про заборону передачі покупцям криптовалюти Павла Дурова Gram. Рішення судді Кевіна Кастель попереднє, але воно фактично визначає наперед результат юридичної тяганини – запуск криптовалюти Дурова буде заборонений, гроші інвесторам доведеться повернути. Про це повідомляє Hightech Plus.

Винесене рішення не остаточне – воно стосується клопотання SEC, поданого ще на самому початку процесу, в жовтні минулого року, про заборону на випуск Gram і передачі криптовалюти покупцям. Суддя Кастел своїм рішення задовольнив саме його, причому в повному обсязі. Але в ухвалі на 44 сторінках суддя виклав свою позицію у справі і вона не залишає Дурову і його адвокатам жодних шансів на перемогу.

Із документа випливає, що суддя Кастел погодився з позицією SEC з усіх ключових питань справи. Суд визнав, що Gram повинен вважатися цінним папером, а отже, команда Telegram була зобов'язана зареєструвати розміщення цінних паперів за відповідним законом США, чого вона не зробила.

«Суд вважає, що SEC зі значною ймовірністю зможе довести, що угода про покупку і продаж Gram в числі іншого припускали перепродаж Gram на відкритому ринку. А значить, воно вимагало реєстрації в SEC. Telegram ж, в свою чергу, не зміг довести того, що може бути звільнений від цього обов'язку », – йдеться в рішенні суду.

Визнання Gram цінним папером – головна вимога SEC в позові проти Дурова. Це означає, що до Gram повинні застосовуватися всі обмеження американських законів, що захищають права інвесторів. У першу чергу в частині розкриття інформації. Дуров спробував провести розміщення Gram як звичайне ICO – без реєстрації в SEC і фактично поза рамками законодавчого регулювання. При цьому інвестори були не до кінця в курсі реальних перспектив розміщення – команда проєкту довго час стверджувала, що знаходиться в контакті з SEC і не очікує ніяких проблем з запуском Gram. У зв'язку з цим SEC в січні цього року заявила про підозри, що команда проекту в спілкуванні з представниками регулятора говорила одне про свої плани, а інвесторам – інше.

Тепер Павлу Дурову залишається чекати фінального рішення судді – воно повинно бути оприлюднене пізніше 31 березня, і готуватися до повернення зібраних з інвесторів грошей.

У жовтні 2019 року, коли SEC подала на Telegram в суд, засновники проекту пообіцяли інвесторам повернути 77% від суми вкладень, якщо вони програють суд. Це більше $1,3 млрд.

Не виключено, що команда Telegram спробує врятувати проект, запустивши його в іншій юрисдикції, де регулювання криптовалюта не так жорстко контролюється, як в США чи Європі. Зокрема, це може бути Японія. Однак в цьому випадку проект не досягне своєї мети – стати глобальним сервісом, і буде представляти інтерес тільки для дуже вузької аудиторії фанатів крипти. У реальну економіку інтегрувати Gram в цьому випадку не вийде, а саме це було метою братів Дурових.

Повернення інвесторам всіх зібраних через ICO коштів (за винятком уже витрачених на розробку TON і Gram) поставить також питання про виживання Telegram.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті