Суд заборонив криптовалюту Gram, Дуров буде змушений повернути інвесторам $1,3 млрд
Суд визнав криптовалюту цінним папером

Суд південного округу Нью-Йорка задовольнив клопотання Комісії з цінних паперів США (SEC) про заборону передачі покупцям криптовалюти Павла Дурова Gram. Рішення судді Кевіна Кастель попереднє, але воно фактично визначає наперед результат юридичної тяганини – запуск криптовалюти Дурова буде заборонений, гроші інвесторам доведеться повернути. Про це повідомляє Hightech Plus.
Винесене рішення не остаточне – воно стосується клопотання SEC, поданого ще на самому початку процесу, в жовтні минулого року, про заборону на випуск Gram і передачі криптовалюти покупцям. Суддя Кастел своїм рішення задовольнив саме його, причому в повному обсязі. Але в ухвалі на 44 сторінках суддя виклав свою позицію у справі і вона не залишає Дурову і його адвокатам жодних шансів на перемогу.
Із документа випливає, що суддя Кастел погодився з позицією SEC з усіх ключових питань справи. Суд визнав, що Gram повинен вважатися цінним папером, а отже, команда Telegram була зобов'язана зареєструвати розміщення цінних паперів за відповідним законом США, чого вона не зробила.
«Суд вважає, що SEC зі значною ймовірністю зможе довести, що угода про покупку і продаж Gram в числі іншого припускали перепродаж Gram на відкритому ринку. А значить, воно вимагало реєстрації в SEC. Telegram ж, в свою чергу, не зміг довести того, що може бути звільнений від цього обов'язку », – йдеться в рішенні суду.
Визнання Gram цінним папером – головна вимога SEC в позові проти Дурова. Це означає, що до Gram повинні застосовуватися всі обмеження американських законів, що захищають права інвесторів. У першу чергу в частині розкриття інформації. Дуров спробував провести розміщення Gram як звичайне ICO – без реєстрації в SEC і фактично поза рамками законодавчого регулювання. При цьому інвестори були не до кінця в курсі реальних перспектив розміщення – команда проєкту довго час стверджувала, що знаходиться в контакті з SEC і не очікує ніяких проблем з запуском Gram. У зв'язку з цим SEC в січні цього року заявила про підозри, що команда проекту в спілкуванні з представниками регулятора говорила одне про свої плани, а інвесторам – інше.
Тепер Павлу Дурову залишається чекати фінального рішення судді – воно повинно бути оприлюднене пізніше 31 березня, і готуватися до повернення зібраних з інвесторів грошей.
У жовтні 2019 року, коли SEC подала на Telegram в суд, засновники проекту пообіцяли інвесторам повернути 77% від суми вкладень, якщо вони програють суд. Це більше $1,3 млрд.
Не виключено, що команда Telegram спробує врятувати проект, запустивши його в іншій юрисдикції, де регулювання криптовалюта не так жорстко контролюється, як в США чи Європі. Зокрема, це може бути Японія. Однак в цьому випадку проект не досягне своєї мети – стати глобальним сервісом, і буде представляти інтерес тільки для дуже вузької аудиторії фанатів крипти. У реальну економіку інтегрувати Gram в цьому випадку не вийде, а саме це було метою братів Дурових.
Повернення інвесторам всіх зібраних через ICO коштів (за винятком уже витрачених на розробку TON і Gram) поставить також питання про виживання Telegram.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].