Захворіло у світі
5,543,439
Померло у світі
347,836
Вилікувалось у світі
2,266,394
Захворіло в Україні
21,584
Померло в Україні
644
Вилікувалось в Україні
7,575
Швеція обрала свій шлях боротьби з коронавірусом

Швеція обрала свій шлях боротьби з коронавірусом

Паби, тренажерні зали, дитячі садочки продовжують працювати, кордони – відкриті, країна – відкрита для бізнесу

Швеція обрала свій шлях боротьби з коронавірусом
фото pixabay.com

Коли коронавірус проникнув у скандинавські країни, Норвегія та Данія одразу рішуче виступили за введення широких обмежень на своїх кордонах для уникнення розповсюдження. Швеція, їхня сусідка, пішла своїм шляхом.

Як повідомляє NYT, в той час як Данія та Норвегія закрили свої кордони, ресторани, лижні траси та навчальні заклади, Швеція закрила тільки середні школи та коледжі, залишивши дошкільні заклади, початкові школи, паби, ресторани та кордони відкритими.

Фактично, Швеція залишилась відкритою для бізнесу, в той час як решта країн світу веде агресивну боротьбу з COVID-19. Підхід країни підняв питання щодо того, чи є це азартною грою з коронавірусом, від якого немає ліків або вакцини, або ж її тактика буде розглядатись як хитра стратегія по боротьбі зі «злом, яке спустошило мільйони робочих місць та викликало глобальні безпрецедентні блокування в мирний час».

Станом на суботу в Норвегії з населенням у 5,3 млн людей було зареєстровано понад 3770 випадків захворювання та 19 випадків смерті. В Данії з наседенням у 5,6 млн людей зареєстровано 2200 випадків та 52 смерті. В Швеції з 10,12 млн населення зареєстровано понад 3060 випадків зараження та 105 смертей.

Лідери Швеції та представники охорони здоров’я країни наголосили на важливості миття рук, соціального дистанціювання та захисту людей старше 70 років. Однак видання стверджує, що громадяни країни вільно гуляють містами, відвідують кафе, на дитячих майданчиках граються діти, продовжують працювати тренажерні зали.

В інтерв’ю державний епідеміолог Андерс Тегнелл заявив, що шведська стратегія засновується на науці і зводиться до наступного: «Ми намагаємось достатньо уповільнити розповсюдження, щоб ми могли справитись з кількістю нових пацієнтів».

За його словами, підхід Швеції сприяє посиленню відчуття відповідальності у суспільства.

«Так ми працюємо в Швеції. Уся наша система боротьби з інфекційними захворюваннями заснована на добровільних діях. Система імунізації є абсолютно добровільною і має 98%-е охоплення», – пояснив він.

Підхід Швеції суперечить більш жорстким стратегіям, які використовують інші країни. Однак видання додає, що по мірі зростання числа випадків заражень шведська влада може вдатись до більш рішучих заходів та обмежень.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті