В Україні стартував другий етап медичної реформи

В Україні стартував другий етап медичної реформи

З 1 квітня стартувала Програма медичних гарантій – перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту

В Україні стартував другий етап медичної реформи
Фото: flickr.com/photos/416thengineers/16930901595

Договори з Національною службою здоров'я (НСЗУ) на надання медичних послуг за Програмою медичних гарантій станом на 1 квітня підписали 1524 заклади спеціалізованої медичної допомоги, з них 50 приватних. Про це повідомляє пресслужба уряду.

«Це 90% закладів, які подали свої пропозиції НСЗУ. Ще 138 проектів договорів очікують на підписання», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що на забезпечення Програми медичних гарантій виділено 70,4 млрд грн. Приблизно 18,7 млрд грн отримає первинна ланка, всі заклади якої (понад 1500) переуклали договори з НСЗУ. Також підписані контракти з усіма центрами екстреної медичної допомоги (в Україні їх 25), на оплату їхніх послуг передбачено приблизно 4,7 млрд грн. 

У повідомленні наголошують, що Програма медичних гарантій у порівнянні з медичною субвенцією збільшує фінансування на цілий ряд медичних послуг, зокрема –  гемодіаліз, лікування інсульту та інфаркту, надання акушерської та неонатальної допомоги, онкологічне лікування. Вперше виділені окремі кошти на паліатив (мобільний та стаціонарний) та медичну реабілітацію.

В уряді пояснили, як працюватиме програма:

Скористатися переліком гарантованих медичних послуг може кожен громадянин України, а також особи, прирівняні до громадян.

Аби отримати доступ до безоплатних послуг, пацієнт повинен мати направлення від лікаря первинки (для цього спочатку потрібно укласти декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром) або лікуючого лікаря.

Направлення не потрібне до гінеколога, психіатра, стоматолога і нарколога.

Екстрена медична допомога надається безоплатно кожному і незалежно від наявності декларації.

Нагадаємо: 30 березня Верховна Рада призначила Максима Степанова на посаду міністра охорони здоров’я.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло