Захворіло у світі
32,569,168
Померло у світі
988,996
Вилікувалось у світі
22,489,844
Захворіло в Україні
195,504
Померло в Україні
3,903
Вилікувалось в Україні
86,873
Експортна ціна російської нафти Urals пішла в мінус

Експортна ціна російської нафти Urals пішла в мінус

Компанія доплачує своїм покупцям, щоб ті не відмовлялися від угод

Експортна ціна російської нафти Urals пішла в мінус
фото Shutterstock

Розрахункова ціна на російську нафту Urals стала негативною. Протягом двох днів витрати на доставку до портів, податки та інші витрати перевищили вартість продажу сорти в портах Європи, передає РБК.

Формульні ціни на російську нафту, які служать орієнтиром при ціноутворенні на внутрішньому ринку, стали негативними, повідомило агентство Argus. Котирування Argus fip (Free in pipe означає, що продавець зобов'язаний доставити за свій рахунок товар до трубопроводу) Західна Сибір в понеділок, 30 березня, дорівнювала мінус 1 007 руб. за тонну, а у вівторок – мінус 1 200 руб. за тонну.

За даними Argus, постачальники турбуються, що тривалий період низьких цін буде сприяти нульовому або навіть негативному доходу продажів нафти в Росії, вказує агентство.

До котирування Argus fip Західна Сибір прив'язані ціни на більшу частину російської нафти.

Негативне значення Argus fip Західна Сибір означає, що в останні два дні вартість доставки нафти із Західного Сибіру і експортне мито перевищили ціну, за якою сорт Urals можна продати в Північно-Західній Європі і Середземномор'ї.

Експорт стане невигідним, якщо поточна ситуація збережеться протягом місяця, пояснює віце-президент Argus. За його розрахунками, російські компанії виходять в нуль, експортуючи нафту при ціні Urals в $15-16 за барель при поточному курсі валют і фрахту. Напередодні стало відомо, що 30 березня вартість Urals опустилася до $13 за барель. При такій ціні обнуляються експортні мита на нафту і різко знижується ПВКК.

Раніше банк Goldman Sachs повідомив, що ціни на нафту, яка видобувається на територіях без виходу до моря, може стати негативною. У числі найбільш вразливих країн аналітики назвали Росію, США і Канаду, писав Bloomberg. За даними агентства, в США окремі виробники вже доплачують за розвантаження своїх сховищ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті