На зараження коронавірусом вказує втрата здатності розрізняти запахи і смаки – вчені

На зараження коронавірусом вказує втрата здатності розрізняти запахи і смаки – вчені

Це з набагато більшою вірогідністю вказує на зараження, ніж підвищена температура

На зараження коронавірусом вказує втрата здатності розрізняти запахи і смаки – вчені
фото pixabay.com

Симптоми, які найчастіше зустрічаються у людей, що заразилися коронавірусом, – це втрата нюху і здатності розрізняти смаки. До такого висновку прийшли вчені з Великобританії і США, які вивчили дані додатку COVID Symptom Tracker, який відстежує поширення захворювання. Про це пише Forbes.

З 24 по 29 березня додатком скористалися 1,5 млн користувачів, і 26% з них заявили про один чи кілька симптомів можливого зараження. З них 1702 людини повідомили про проходження тестування, і 579 тестів показали позитивні результати, а 1123 – негативні. Дані вказують на те, що розрізняти смаки і запахи перестали майже 60% пацієнтів, у яких згодом був підтверджений коронавірус.

Втрата нюху і здатності розрізняти смаки з набагато більшою вірогідністю вказує на зараження, ніж підвищена температура, підкреслюють дослідники. Відсутність нюху й смаку також виявилася більш частим симптомом, ніж кашель, підвищена стомлюваність, діарея, біль у животі і втрата апетиту.

Використовуючи зібрані дані, дослідники створили математичну модель, яка дозволяє визначити найчастіші комбінації симптомів, що свідчать про зараження.

«Коли мова йде про комбінації з іншими симптомами, люди, які втратили почуття запаху і смаку, в три рази частіше виявляються зараженими коронавірусом», – заявив професор Королівського коледжу в Лондоні Тім Спектор, керівник дослідження.

Вчені також застосували дані при опитуванні 400 000 користувачів додатка і зробили висновок, що майже 13% з них ймовірно заражені.

Це означає, що у Великобританії, громадян якої опитали дослідники, у 50 000 чоловік може бути непідтверджений коронавірус, зазначив Спектор.

Нагадаємо, дослідження показали, що коронавірус учетверо сильніше вражає клітини людини, ніж його родич SARS.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло