СБУ пропонує продовжити заборону на «Одноклассники» і «Вконтакте» ще на 3 роки

СБУ пропонує продовжити заборону на «Одноклассники» і «Вконтакте» ще на 3 роки

З часу заборони українська аудиторія в цих соцмережах зменшилася втричі

СБУ пропонує продовжити заборону на «Одноклассники» і «Вконтакте» ще на 3 роки
https://ssu.gov.ua

Служба безпеки України запропонувала продовжити санкції щодо російських соцмереж «Одноклассники» і «Вконтакте» ще на три роки, повідомляє прес-служба відомства.

«Відповідні пропозиції голова служби Іван Баканов вніс до РНБО. Кіберфахівці СБУ проаналізували, що за період дії санкцій українських користувачів у цих соцмережах поменшало у 3 рази. І це значно звузило цільову аудиторію, на яку спрямовані інформаційні операції російських спецслужб», – йдеться в повідомленні.

««Фейки в країнах сталої демократії прирівняні до зброї масового знищення. Проти України триває гібридна війна, і ми продовжуємо протистояти інформаційним атакам з боку РФ. Тож у продовженні санкцій є сенс: цим ми захистимо наших громадян від фейків і маніпуляцій, а відповідно – збережемо безпеку держави в цілому», – переконаний глава СБУ.

Зазначається, що протягом 2017-2020 років СБУ зафіксувала тисячі випадків розміщення «деструктивного контенту» на платформах «Одноклассники» і «ВКонтакте».

З початку заборони слідчі СБУ зареєстрували майже 100 кримінальних проваджень стосовно власників та адміністраторів антиукраїнських спільнот у цих соцмережах, деякі навіть за ознаками створення терористичних груп.

Отсаннім часом на тлі пандемії коронавірусу кіберфахівці СБУ відзначають сплеск активності агітаторів, троле- і  ботоферм у російських соцмережах. Це пов’язано з карантинними заходами у період пандемії, наближенням Великодня і травневих свят. За оцінками кіберфахівців, приблизно 70% деструктивних матеріалів про Україну просуваються саме з Росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті