На сході України почастішали випадки загибелі і поранень мирних жителів - ООН
За один березень стільки ж жертв, скільки за попередніх півроку

В ООН занепокоєні зростанням кількості випадків загибелі і поранень мирних громадян у зоні конфлікту на сході України. Про це заявила глава Моніторингової місії ООН з прав людини в цій країні Матильда Богнер, нагадавши, що з цього тижня піде сьомий рік конфлікту, передає Центр новин ООН.
«Я вкрай стурбована зростанням випадків загибелі і поранень цивільних осіб в зоні конфлікту, в основному, в результаті артилерійських обстрілів і стрільби зі стрілецької зброї і легких озброєнь», – сказала Матильда Богнер.
У березні цього року Місія ООН зафіксувала два випадки загибелі та 14 випадків поранення цивільних осіб в результаті обстрілів: двоє загиблих і 11 поранених на території, контрольованій самопроголошеними «республіками», і троє поранених – на підконтрольній українському уряду території. Це стільки ж, скільки за попередні п'ять місяців: з 1 жовтня 2019 року по 29 лютого 2020 року. До того ж мирні жителі, як і раніше, гинуть і отримують поранення в результаті підривів на мінах.
«Важливо пам'ятати, що всі сторони конфлікту повинні керуватися міжнародним гуманітарним правом, в тому числі виконувати зобов'язання щодо ведення бойових дій відповідно до принципів відмінності [між комбатантами і мирними жителями] і пропорційності...», – підкреслила представник ООН.
Вона також нагадала, що під час проведення військових операцій необхідно забезпечити захист цивільного населення і цивільних об'єктів, вживати всіх можливих заходів обережності, щоб уникнути або хоча б звести до мінімуму втрати серед мирних жителів.
«Відповідальність за дотримання цих принципів лежить як на безпосередніх учасниках бойових дій, так і на їх командирах», – підкреслила Матильда Богнер.
Вона сказала, що на початку квітня надійшли повідомлення про загибель жінки і чоловіка в Широкій Балці в Донецькій області, ймовірно, в результаті удару з безпілотного літального апарату.
«Ми працюємо над з'ясуванням всіх обставин цього інциденту, але я вже зараз хотіла б нагадати, що застосування безпілотних літальних апаратів підпадає під дію вищезгаданих принципів, і оператори «безпілотників» повинні строго їх дотримуватися...», – заявила глава Моніторингової місії.
Нагадаємо, МЗС Німеччини і Франції повідомили, що бойовики на Донбасі не допускають ОБСЄ до моніторингу окупованої території, прикриваючись коронавірусом.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].