Захворіло у світі
33,353,614
Померло у світі
1,001,644
Вилікувалось у світі
23,151,117
Захворіло в Україні
204,932
Померло в Україні
4,065
Вилікувалось в Україні
90,250
Світові продажі ПК обвалились до мінімуму 2013 року

Світові продажі ПК обвалились до мінімуму 2013 року

Єдиним виробником, який прозвітував про збільшення поставок став Dell

Світові продажі ПК обвалились до мінімуму 2013 року
фото pixabay.com

Згідно з попередніми даними двох галузевих дослідницьких компаній, світові продажі ПК в першому кварталі різко обвалились. Про це повідомляє CNBC.

За даними Gartner, за перші три місяці року було відвантажено 51,6 млн ПК, що на 12,3% менше, ніж в минулому році. Це є найбільшим падінням поставок з 2013 року.

«Єдиним найбільш значущим фактором, який вплинув на зниження поставок ПК, був спалах коронавірусу, який призвів до збоїв в попиті та пропозиції на ПК», – сказав Мікако Кітагава, директор по дослідженням в Gartner.

За оцінками, близько третини населення світу знаходяться під тією чи іншою формою карантинних обмежень через пандемію COVID-19, оскільки уряди по усьому світу борються за стримування розповсюдження цієї інфекції.

За оцінками IDC, світовий обсяг поставок ПК в першому кварталі року склав 53,2 млн, що на 9,8% менше, ніж в 2019 році.

Хоча економічний вплив коронавірусу, ймовірно, продовжить впливати на продажі ПК в короткотерміновій перспективі, IDC очікує, що перспективи сектору покращаться, по мірі того, як компанії будуть більше інвестувати в обладнання для телекомунікації.

За даними Gartner, три найбільших виробника ПК – Lenovo, HP і Dell – зберегли свої позиції з точки зору долі на ринку, хоча HP продемонструвала різке скорочення світових поставок на 12,1%. Dell став єдиним постачальником, який повідомив про зростання, його поставки ПК виросли на 2,2% в першому кварталі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті