Захворіло у світі
12,521,347
Померло у світі
560,834
Вилікувалось у світі
6,901,607
Захворіло в Україні
52,843
Померло в Україні
1,372
Вилікувалось в Україні
25,661
Російські нафтовики отримають від’ємний прибуток від експорту нафти марки Urals у квітні

Російські нафтовики отримають від’ємний прибуток від експорту нафти марки Urals у квітні

Прибутковість від експорту Urals складе мінус $3 за барель

Російські нафтовики отримають від’ємний прибуток від експорту нафти марки Urals у квітні
фото www.flickr.com/photos/steveandkelly/5427785811

Низькі ціни на нафту російської марки Urals в квітні привели до того, що прибутковість від її експорту для видобувних компаній буде негативною і складе мінус $3 за барель. Про це із посиланням на підрахунки міжнародного цінового агентства Argus повідомляє OilExp.

«У квітні 2020 року виручка від експорту нафти в Росії буде негативною – мінус $3 за барель за вирахуванням транспортних витрат і податків», – пише агентство, відзначаючи, що в цих розрахунках не враховано пільги.

У матеріалі пояснюється, що в 2019 році при ціні Urals в Північно-Західній Європі на рівні $63 за барель, російські видобувні компанії отримували $16 за барель після вирахування транспортних витрат (фрахт, перевалка і внутрішній трубопровідний транспорт) і федеральних податків.

За фактом економіка експорту Urals в минулому році виглядала так: ціна бареля становила $63, з них $6 йшло на транспортування, $13 – на експортне мито, виходив нетбек (для поставок із Західного Сибіру) в $44 за барель, а з урахуванням ПВКК в $28 дохід добувної компанії від експорту одного бареля становив $16.

Але в квітні 2020 року, економіка експорту буде виглядати наступним чином: середня вартість одного бареля Urals складе близько $16 за барель, віднімаючи витрати на транспортування в $6 і експортне мито в $7 за барель, вийде нетбек в розмірі всього $2, а з урахуванням ПВКК в $5 дохід компанії від експорту одного бареля складе мінус $3 за барель.

Аналітики вважають, що за вирахування операційних витрати дохід стане ще нижчим  – в діапазоні від мінус $6 до мінус $8 за барель

Нагадаємо: раніше експерти підрахували, скільки втратить Росія через обвал цін на нафту та угоду ОПЕК+ щодо скорочення обсягів нафтодобування.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті