Західні спецслужби звинуватили Китай у знищенні даних про коронавірус
Китай міг навмисно приховувати інформацію, яка могла б зупинити поширення інфекції по світу

Китай навмисно приховав або знищив докази спалаху коронавірусу COVID-19 в країні, згідно з новим розслідуванням західних спецслужб. Про це пише видання австралійське видання The Daily Telegraph з посиланням на 15-сторінкову доповідь, підготовлену розвідувальним альянсом «П'ять очей», в який входять спецслужби США, Великобританії, Канади, Австралії та Нової Зеландії.
У документі вказано, що китайський уряд приховував новини про вірус, змушуючи мовчати або «зникати» лікарів, знищуючи докази про дослідження вірусу в лабораторіях і відмовляючись надавати живі зразки міжнародним вченим, які працювали над створенням вакцини.
На думку авторів доповіді, Пекін ще на початку грудня минулого року мав докази передавання інфекції від людини до людини, проте заперечував цей факт аж до 20 січня.
Згідно з документом, 3 січня Національний комітет охорони здоров'я Китаю дав вказівку знищити зразки коронавірусу і не публікувати інформацію про невідому інфекцію.
У доповіді також наводиться інформація, що група вчених під керівництвом доктора Ши Чженлі з Уханьского інституту вірусології виявила зразки вірусу, схожого на COVID-19, в печері в провінції Юньнань ще в 2013 році.
Після цього вони проводили дослідження, чи можуть подібні віруси передаватися від кажанів ссавцям.
Це дослідження, проведене в листопаді 2015 року спільно з університетом Північної Кароліни, показало, що вірус, схожий на SARS, може передаватися безпосередньо від кажанів до людини і не піддається лікуванню.
В огляді говорилося: «Досить імовірно, що майбутні спалахи SARS або MERS (верблюжий грип), подібні до коронавірусу, будуть походити від кажанів, і існує підвищена ймовірність того, що це станеться в Китаї».
Daily Telegraph зазначає, що між спецслужбами, що входять в «П'ять очей», виникли розбіжності на тему коронавірусу COVID-19. Зокрема, австралійська розвідка вважає, що вірус виник на ринку в Ухані (це офіційна версія влади Китаю), а американське розвідувальне співтовариство, куди входять 17 відомств від ЦРУ і ФБР до розвідслужб Держдепу і Міненерго, поки що не визначилося з остаточними висновками про походження вірусу , однак схиляється не на користь версії про тваринне походження.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].