ДІЯРУ не вбачає порушень норм безпеки в обмеженнях робити енергоблоків АЕС

ДІЯРУ не вбачає порушень норм безпеки в обмеженнях робити енергоблоків АЕС

В інспекції наголосили, що рішення щодо вибору режиму експлуатації енергоблоку самостійно затверджується організацією, яка його експлуатує

ДІЯРУ не вбачає порушень норм безпеки в обмеженнях робити енергоблоків АЕС
Фото:ucci.org.ua

Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) не вбачає в рішеннях щодо обмеження режимів роботи атомних електростанцій будь-яких порушень правил і норм безпеки. Про це повідомив глава інспекції Григорій Плачков під час круглого столу «Подолання кризових явищ в українській енергетиці», передає Інтерфакс-Україна.

«Ми не вбачаємо в діях «Енергоатому» щодо обмеження роботи енергоблоків будь-яких порушень правил і норм з ядерної та радіаційної безпеки», – сказав Плачков.

Він зазначив, що відповідно до Технічного регламенту безпечної експлуатації, енергоблоки АЕС можуть безпечно експлуатуватися в наступних режимах: робота на потужності, мінімально контрольований рівень потужності, «гаряче зупинення», «напівгаряче зупинення», зупинка для випробувань, «холодне зупинення», зупинка для ремонту та перевантаження палива.

Плачков також наголосив, що рішення щодо вибору режиму експлуатації енергоблоку затверджується організацією, яка експлуатує самостійно і відповідно до нормативно-правових актів з ядерної та радіаційної безпеки.

Раніше в.о. президента НАЕК «Енергоатом» Петро Котін повідомив, що оновлений прогнозний баланс об'єднаної електроенергетичної системи країни вимагає від «Енергоатому» виведення в резерв ще двох (крім енергоблоку №2 Запорізької АЕС) атомних блоків.

Як повідомлялось, в.о. міністра енергетики Ольга Буславець доручила зменшити закупівлі ядерного палива для АЕС у зв’язку з профіцитом базової генерації та опрацювати питання проєкту з майнінгу криптовалют задля  забезпечення додаткових ринків збуту.

Нагадаємо:Запорізька атомна електростанція (ЗАЕС) відключила та вивела в резерв енергоблок №2 у зв'язку із балансовими обмеженнями в енергосистемі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті