Єврокомісія дозволила тимчасову націоналізацію підприємств через коронавірусну кризу
Це дозволить уникнути значної втрати робочих місць

Єврокомісія дозволила країнам ЄС часткову націоналізацію підприємств, які особливо постраждали від кризи, пов'язаної з пандемією коронавірусу, інформує Deutsche Welle.
Націоналізація буде можлива за певних умов. Так, фірми повинні будуть відмовитися від виплати дивідендів і бонусів. Великі компанії повинні детально викласти, на що вони витрачають отриману допомогу, а також чи буде надана допомога «сприяти цілям ЄС щодо переходу на «зелену» і цифрову економіку».
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Загалом втручання держави в економіку має відбуватися в «суспільні інтереси», повідомили в Єврокомісії. Зокрема, щоб уникнути скорочення великої кількості робочих місць або запобігти банкрутству інноваційного або системоутворюючого підприємства.
При націоналізації також повинна бути прописана стратегія по «виходу» держави з капіталу підприємств. Якщо держава буде брати участь в капіталі компанії довше 6 років, повинен бути наданий план реструктуризації.
Міністр економіки і енергетики Німеччини Петер Альтмайер заявив, що ця ініціатива є важливим кроком для «додаткової гнучкості» при наданні фінансової допомоги економіці.
«Наша мета – досягти успіху після закінчення кризи», – додав міністр.
Як повідомлялося, Єврозона увійшла в найглибшу рецесію в історії, при цьому експерти прогнозують стрімке зростання держборгу та дефіциту бюджету.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.