Захворіло у світі
12,910,357
Померло у світі
569,128
Вилікувалось у світі
7,116,957
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
Єврокомісія дозволила тимчасову націоналізацію підприємств через коронавірусну кризу

Єврокомісія дозволила тимчасову націоналізацію підприємств через коронавірусну кризу

Це дозволить уникнути значної втрати робочих місць

Єврокомісія дозволила тимчасову націоналізацію підприємств через коронавірусну кризу
фото Shutterstock

Єврокомісія дозволила країнам ЄС часткову націоналізацію підприємств, які особливо постраждали від кризи, пов'язаної з пандемією коронавірусу, інформує Deutsche Welle.

Націоналізація буде можлива за певних умов. Так, фірми повинні будуть відмовитися від виплати дивідендів і бонусів. Великі компанії повинні детально викласти, на що вони витрачають отриману допомогу, а також чи буде надана допомога «сприяти цілям ЄС щодо переходу на «зелену» і цифрову економіку».

Загалом втручання держави в економіку має відбуватися в «суспільні інтереси», повідомили в Єврокомісії. Зокрема, щоб уникнути скорочення великої кількості робочих місць або запобігти банкрутству інноваційного або системоутворюючого підприємства.

При націоналізації також повинна бути прописана стратегія по «виходу» держави з капіталу підприємств. Якщо держава буде брати участь в капіталі компанії довше 6 років, повинен бути наданий план реструктуризації.

Міністр економіки і енергетики Німеччини Петер Альтмайер заявив, що ця ініціатива є важливим кроком для «додаткової гнучкості» при наданні фінансової допомоги економіці.

«Наша мета – досягти успіху після закінчення кризи», – додав міністр.

Як повідомлялося, Єврозона увійшла в найглибшу рецесію в історії, при цьому експерти прогнозують стрімке зростання держборгу та дефіциту бюджету.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті