Катар може розв’язати глобальну газову війну – Bloomberg

Катар може розв’язати глобальну газову війну – Bloomberg

Наразі Катар стоїть перед вибором: скоротити видобуток або знизити вартість сировини для підтримки попиту. Обидва варіанти можуть бути програшними

Катар може розв’язати глобальну газову війну – Bloomberg
фото www.flickr.com/photos/115938778@N06/12258152155

Під тиском слабкого попиту та падіння цін на зріджений природний газ Катар, який є найбільшим світовим постачальником сировини, може розв’язати масштабну газову війну.

Як пише Bloomberg, Катар почав у лютому перенаправляти вантажі СПГ з Азії, де продажам завадив коронавірус, в північно-західну Європу. Це тривало недовго, оскільки пандемія скоро охопила і найбільші європейські економіки і змусила експортера з усіх сил шукати місця для зберігання непроданих вантажів.

«Держава Перської затоки, яку очолює емір шейх Тамім бен Хамад Аль Тані, має прийняти ключове рішення з далекосяжними наслідками. Скорочення виробництва призведе до зменшення державних доходів в той час, як нафтовий колапс посилює тиск на ціни на СПГ. Скорочення обсягів виробництва зможе також дозволити Австралії нанести удар по національній гордості Катару, забравши титул найбільшого світового експортера», – пише видання.

Якщо ж Катар вирішить піти на зниження ціни на сировину для підтримки попиту і розв'язати цінову війну, це може привести до того, що видобуток газу виявиться невигідним навіть для світових виробників з невисокими витратами на виробництво. У доступному для огляду майбутньому ціни на газ і зовсім можуть стати негативними, як це вже відбувалося з нафтою в квітні 2020 року.

«Катар може програти незалежно від того, який вибір він зробить», – наголошує Bloomberg.

Як відомо, поставки катарського СПГ в північно-західну Європу досягнули свого максимуму в квітні. За останні три тижні колона з чотирьох танкерів прибула в бельгійський імпортний термінал в Зебрюгге, де державна Qatar Petroleum забронювала усі імпортні потужності до 2044 року. Зараз, схоже, Катар уповільнює поставки в Європу. Графіки імпорту свідчать про те, що поставки північно-західну Європу не будуть рости у травні, як це було у квітні.

Qatar Petroleum, як повідомляє Bloomberg, не буде перенаправляти вантажі в Європу після відновлення попиту на газ в Азії, але на це може піти багато місяців. За даними BloombergNEF, обсяг електроенергії, яку виробляють з газу зменшиться на 3% в 2020 році у порівнянні з очікуваннями до спалаху коронавірусу. Між тим, світовий надлишок СПГ може зберегтися до середини десятиліття, заявив Міжнародний газовий союз у квітні.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло