Захворіло у світі
12,721,778
Померло у світі
565,219
Вилікувалось у світі
7,006,407
Захворіло в Україні
53,521
Померло в Україні
1,383
Вилікувалось в Україні
26,118
Мінсоцполітики пропонує запустити накопичувальну професійну пенсійну систему з 2021 року

Мінсоцполітики пропонує запустити накопичувальну професійну пенсійну систему з 2021 року

Законопроєкт передбачає три професійних пенсійних програми в залежності від умов праці

Мінсоцполітики пропонує запустити накопичувальну професійну пенсійну систему з 2021 року
Фото: kadrovik.ua

Міністерство соціальної політики розробило законопроєкт про впровадження накопичувальної професійної пенсійної системи (НППС) для окремих категорій працівників віком до 35 років, які мають право на пільгове пенсійне забезпечення, й оцінює обсяг накопичень за нею у 15,6 млрд грн у перші п'ять років від більше ніж 135 тис. осіб. Про це йдеться в документі на сайті відомства, передає Інтерфакс-Україна.

«Джерелом фінансування пенсійних виплат із солідарної системи (до повного переходу на виплати за НППС) і формування пенсійних активів у НППС будуть страхові внески, які сплачуватимуть роботодавці за рахунок підвищеної ставки ЄСВ на заміну механізму відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій», – йдеться в повідомленні з посиланням на текст пояснювальної записки законопроєкту.

Зазначається, що законопроєкт передбачає три професійних пенсійних програми.

Програма №1 передбачає право на отримання пенсійних виплат після 50 років та за умов роботи зі шкідливими умовами праці за списоком №1 від 10 років у чоловіків і від 7,5 років у жінок.

Програма №2 передбачає отримання пенсійних виплат після 55 років і за умов роботи зі шкідливими умовами праці за списком №2 від 12,5 років у чоловіків і від 10 років у жінок.

Програма №3 має надавати можливість добровільно вступити до НППС на умовах, визначених у колективних договорах і на отримання пенсійних виплат після досягнення 55 років.

Як зазначається в повідомленні, роботодавці будуть зобов'язані сплачувати за програмою №1 ще 15% на додаток до 22% ЄСВ. Додаткові відрахування за програмою №2 становитимуть 7%, та за програмою №3 – від 3% за погодженням із працівниками.

Відомство зазначає, що роботодавці вищезазначених категорій працівників, які сьогодні в значному обсязі здійснюють відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, платитимуть тільки за фактично працюючих співробітників і зможуть заощадити. Водночас за відсутності сьогодні у підприємства таких пенсіонерів витрати роботодавця зростуть, зазначено в документі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті